Nowoczesna podłoga we wnętrzu w stylu loft

wnętrze domu

Styl industrialny pojawią się w naszym kraju stosunkowo niedawno, a już zdążył zdobyć dużą popularność wśród projektantów i specjalistów od aranżacji mieszkań. Tego rodzaje wnętrza wyróżniają się dużymi powierzchniami, wysokimi sufitami, a także unikalnymi materiałami, którymi są wykończone. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią podłogę do loftowego wnętrza.

Czym się wyróżnia styl loftowy?

Industrialne wnętrza kuszą swoją funkcjonalnością, praktycznością a także wysokimi walorami estetycznymi. Taki pomysł na aranżację idealnie pasuje, zarówno do nowoczesnych apartamentów, jak i niewielkiej kawalerek. Chętnie stosowany jest również przez właścicieli domów jednorodzinnych.

Loftowy design to szorstkość, chłód i przytulność w pofabrycznej formie. Dominują postarzane elementy wykonane ze stali, drewna oraz betonu. Na ścianach dominuje cegła lub beton, które dodatkowo podkreślają surowość loftowych mieszkań.

Podłoga w loftowym wnętrzu

Ważnym elementem wykończenia loftowych wnętrz jest podłoga. Stanowi istotny element aranżacji, dlatego warto poświęcić trochę na wybór odpowiednich materiałów do jej wykończenia.

Wbrew pozorom możliwości jest wiele. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest drewniana podłoga. Do jej stworzenia najczęściej wykorzystuje się gatunki drewna o dużej masywności. Doskonale sprawdzają się więc sorty dębowego drewna. Wyróżniają się one wyjątkowością – każda deska posiada inny odcień.

Drewnianej podłogi dolotowych mieszkań opiera się o wiele prac wykonywanych ręcznie ręcznie Wykonywane są między innymi zacieki i rysy. Często tworzy się również nierówne krawędzie, które mają tworzyć wrażenie istniejących szczelin.

Poszkodowana podłoga wyróżnia się niesamowitym designem. Warto jednak pamiętać, że jej przygotowanie jest bardzo kosztowne.

Alternatywą dla drewnianych podłóg są płytki granitowe. Są one synonimem elegancji naturalności, która jest ważnym elementem stylu industrialnego. Mało tego. Ich producenci prześcigają się w tworzeniu wzorów oraz odcieni, dzięki czemu właściciele domów oraz mieszkań mają bardzo szeroki wybór.

Co ważne, płytki granitowe to nie tylko rozwiązanie, ale również bardzo wytrzymałe. Na stworzonej przy ich pomocy powierzchni nie powstają zarysowania, a same płytki są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo łatwo jest je utrzymać w czystości, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nie tylko w salonie, ale również w kuchni, czy też łazience. Nic więc dziwnego, że właściciele domów i mieszkań w stylu loftowym tak chętnie po nie sięgają.