Kamień, drewno, szkło… Wybieramy blat kuchenny!

modern kitchen with wood accents PQDFQXH

Urządzając nową kuchnię, kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością. W trudnym, kuchennym środowisku nie ma miejsca na nietrwałe materiały i powierzchnie, które trudno utrzymać w czystości. Jednym z najważniejszych elementów kuchennej zabudowy jest blat. Producenci mebli oferują obecnie blaty wykonane z materiałów o zróżnicowanej specyfice i wykończeniu. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twojej kuchni? Sprawdź!

Klasyka w najczystszej formie

Od kilku sezonów w modnych wnętrzach króluje natura. Coraz chętniej rezygnujemy ze sztucznych materiałów na rzecz naturalnych surowców. Blaty wykonane z drewna z wyraźnie rysującymi się słojami i nieregularną strukturą wnoszą do wnętrza ciepło i kształtują przytulny klimat. Ale piękne wykończenie to nie jedyny walor modnego rozwiązania. Wysokiej jakości drewno, szczególnie egzotyczne odmiany, zabezpieczone lakierem akrylowym nie chłonie wody oraz wykazuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Aby drewno przez długie lata służyło w nienagannej formie, należy starannie je pielęgnować.

Blat z kamienia

Granitowe i marmurowe blaty pięknie komponują się z nowoczesnymi kuchniami. Niezwykle elegancki, zimny kamień jest niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Drobne rysy i zadrapania na kamiennej powierzchni można usunąć poprzez polerowanie.

Meble kuchenne ze szklanym blatem

Ciekawą alternatywą dla klasycznych materiałów, które goszczą q większości kuchni, jest szkło. Wbrew powszechnym opiniom, szkło wcale nie musi być kruche i delikatne! Wręcz przeciwnie – blaty kuchenne wykonuje się ze specjalnie przygotowanego szkła hartowanego odpornego na działanie substancji chemicznych, wysokiej temperatury oraz zarysowania. Co ważne, szkło nie chłonie wody ani zapachów i wyjątkowo łatwo utrzymać je w nieskazitelnej czystości. Możesz mieć pewność, że meble kuchenne pokryte szklaną taflą będą niezwykle designerską, przykuwającą wzrok ozdobą wnętrza!