Kosmetyki do higieny intymnej

kosmetyki do higieny intymnej

Kosmetyki do higieny intymnej bywają bagatelizowane, ale stanowią niezbędny element codziennej toalety. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę, aby nie stosować zbyt mocno perfumowanych produktów, które mogą podrażniać i niszczyć naturalną florę bakteryjną organizmu. Aby uniknąć tego typu problemów, najlepiej postawić na kosmetyki do pielęgnacji intymnej, które można znaleźć w aptece, czyli dermokosmetyki. Są hipoalergiczne i nie zawierają substancji zapachowych, więc są w pełni bezpieczne.

Żel do higieny intymnej

Do codziennego stosowania przeznaczone są żele do higieny intymnej. Oczyszczają skórę i niwelują nieprzyjemny zapach, a przy tym działają niezwykle delikatnie. Mają pH tożsame z ludzkim ciałem, więc nie zaburzają naturalnej równowagi. Dermokosmetyki z lini Nanocare Intimate marki Sesderma zawierają antymikrobowe składniki aktywne i są przebadane klinicznie, dzięki czemu nie tylko myją, ale także pielęgnują delikatne okolice. Warto zaznaczyć, że ich stosowanie nie powoduje powstawania nieprzyjemnego uczucia suchości.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – produkty do zadań specjalnych

Wśród kosmetyków do higieny intymnej można odnaleźć nie tylko wspomniane wyżej żele, ale także takie produkty, które spełniają konkretne funkcje – nawilżające, rewitalizujące, a nawet odmładzające. Dermokosmetyki, których zadaniem jest nawilżanie, zawierają oprócz substancji myjących także kwas hialuronowy, dzięki któremu zapobiegają utracie wody i przywracają jędrność. Podobnie działają produkty rewitalizujące, które wspomagają syntezę kolagenu, dzięki czemu chronią komórki i poprawiają prawidłowe funkcjonowanie i wygląd narządów płciowych. Najważniejsze w produktach tego typu jest to, że nie tylko delikatnie oczyszczają, ale także nie zaburzają przy tym niezwykle delikatnej flory bakteryjnej. Ciekawym rodzajem kosmetyków do pielęgnacji intymnej są produkty odmładzające. Ich zadaniem jest pobudzenie komórek do regeneracji. Stosowane są zwykle w sytuacjach wymagających specjalnej ochrony, jak po porodzie, ale można ich używać także po depilacji. Rozjaśniają i nawilżają delikatne okolice intymne, a przy tym nie podrażniają.