Krem przeciwzmarszczkowy dla młodej i dojrzałej cery

krem przeciwzmarszczkowy1

Upływ czasu zostawia swój ślad także na twarzy człowieka, czego boją się szczególnie kobiety. Co rok przybywa zmarszczek i co najgorsze nie da się tego procesu ani zatrzymać, ani idealnie zakryć. Są jednak kosmetyki, które potrafią w dużym stopniu poprawić wygląd skóry i sprawić, że zmarszczki znacznie się spłycają.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Kiedy myślimy o kosmetykach, krem przeciwzmarszczkowy stoi zawsze na jednym z pierwszych miejsc. Stosują go już kobiety po 25. roku życia, chroniąc się zawczasu przed zgubnym wpływem upływających lat. Zależnie od wieku kremy przeciwzmarszczkowe zawierają odpowiednie składniki, zapewniające skórze optymalne nawilżenie i regenerację.

25 + jakie kremy stosować?

Dwa podstawowe czynniki oprócz wieku, wpływające na powstawanie zmarszczek, to utrata wody oraz zły wpływ oddziaływania na naskórek promieni słonecznych. Wychodzi już z mody (na szczerzcie!) nadmierne eksponowanie twarzy na słońce, czy solaria, które zamiast radości z pięknej opalenizny dodają też klika nowych zmarszczek.

Kobiety po 25 roku życia powinny zadbać już o właściwą ochronę skóry przed starzeniem, stosując dobre kremy przeciwzmarszczkowe z retinolem, które należy stosować na noc. Czym jest retinol?To nic innego jak witamina A, zwana witaminą młodości, która działa odmładzająco na skórę oraz prowadzi do powstawania nowych komórek. Jednakże trzeba pamiętać, że oprócz kremu młoda skóra potrzebuje dużo nawilżenia i Twojej ochrony przed promieniowaniem UV. Potrzebne są też zabiegi złuszczające martwy naskórek, aby zapewniać skórze dobre oczyszczenie i oddychanie.

35+

Wiek 35+ jest już znacznie bardziej wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację ciała, szczególnie twarzy. Kosmetyki muszą być odpowiednio przystosowane do tego czasu, czyli wzbogacone np. w peptydy, które będą ochraniać, nawilżać i wygładzać naskórek jednocześnie. Skóra musi być chroniona przed nadmierną utartą wody i dobrze odżywiana. Warto kupować kremy przeciwzmarszczkowe, zawierające witaminę C, wspaniałe antyutleniacze, które pomogą wniknąć retinolowi w głąb naskórka.

40+

Jest to czas uwidaczniania się zmarszczek, widocznych do tej pory podczas uśmiechu, czy tików mimicznych. Skóra wiotczeje, naskórek traci gruczoły łojowe, a mięśnie wiotczeją, co skutkuje powstawaniem bruzd na policzkach i pod oczami. Oprócz tego, czasami pękają naczynka i pogarsza się mikrokrążenie, dlatego skóra szarzeje i wygląda da na bledszą, pozbawioną energii. Jakie więc powinno stosować się kremy przeciwzmarszczkowe, aby złagodzić te procesy? Przede wszystkim takie, które zawierają Witaminę C, będącą świetnym antyutleniaczem, retinol wpływający na produkcję kolagenu i odnowę skóry, proteiny ryżu lub pszenicy pomagające utrzymać skórę bardziej jędrną oraz antyoksydanty (witamina E, czy koenzym Q10).

50+ i więcej

Tu już zaczynają się coraz większe schody, ponieważ kobieta zazwyczaj przechodzi w tym wieku menopauzę. Skutkuje to zaburzoną gospodarką hormonalną, spadkiem aktywności gruczołów potowych i łojowych. Zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne, szczególnie te pionowe wokół ust. Krem przeciwzmarszczkowy powinien być kompleksowo dobrany do cery dojrzałej, wpływając na poprawienie gęstości skóry. Ważne, aby były w jego składzie fitoestrogeny i natłuszczające olejki, kolagen zapobiegający utarcie wody i poprawiający sprężystość naskórka ,czy koenzym Q10, zwany nie na darmo eliksirem młodości.

Zadbaj o skórę wokół oczu!

Okolice oczu to bardzo wrażliwe miejsca i dlatego tam zmarszczki są często najbardziej widoczne. Niektórzy borykaj się też ze znacznymi cieniami pod oczami, które również można choć trochę wyeliminować za pomocą dobrych kosmetyków do twarzy. Krem przeciwzmarszczkowy na te okolice powinien zawierać takie składniki jak kwas hialuronowy oraz ceramidy, a na noc obowiązkowo fitoestrogeny i olejki roślinne, mocno wygładzające skórę wokół oczu.

Pamiętaj, że z każdym rokiem skóra potrzebuje więcej wsparcia w postaci nawilżenia, odżywienia i złuszczenia. Przydają się także masaże oraz zdrowy tryb życia, pomagający utrzymywać ją jak najdłużej zdrową i pełną blasku.