Plafony do salonu – zalety lampy mobilnej

Plafony do salonu

Plafony zdecydowanie wracają do łask, bo nie jest to już typ oświetlenia zaczerpnięty rodem ze starych hoteli. To estetyka, kształty, jakość wykonania i projekty, wobec których trudno przejść obojętnie. Do tego bezproblemowy montaż i wiele możliwości.

Plafony do salonu jako oświetlenie główne

W salonie potrzebujemy wyrazistego oświetlenia głównego. To ono uzupełnia się ze światłem naturalnym, którego niestety nie mamy pod dostatkiem przez cały rok. Oświetlenie główne ma również za zadanie zapewnić komfort użytkowania pomieszczenia. Plafony do salonu spełniają te role doskonale, bo równomiernie oświetlają. Światło zostaje rozproszone i odbite od sufitu, dzięki czemu dociera do wielu zakamarków, do których nie są w stanie dosięgnąć wiązki światła padające z innego rodzaju lamp.

Oświetlenie dodatkowe – plafon zamiast kinkietu

Zaleta plafonu to jego uniwersalność, bo nadaje się nie tylko do salonu. Co więcej, bezproblemowy montaż i typ tej konstrukcji sprawia, że plafony do salonu coraz częściej zaczynają zastępować tradycyjne kinkiety. Taka płaska lampa zapewnia komfort korzystania z pomieszczenia, nie jest podwieszana na lince, dlatego eliminuje ryzyko zawadzania głową. To także większe bezpieczeństwo, jeśli w domu są dzieci.

Plafony do salonu nie muszą być jednak całkowicie płaskie i klasycznie okrągłe. Jeśli wolimy bardziej designerskie projekty, luksus i elegancję w jednym, nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać plafonu w dość niecodziennym wydaniu. Mamy do czynienia z rodzajem lampy, która pod względem rozmiarów jest raczej minimalistyczna, ale właśnie w tym tkwi jej siła. Na podstawie może znaleźć się kilka punktów świetlnych, dzięki czemu całość nabierze charakteru.

Plafon jako kinkiet pozwoli stworzyć wyjątkową atmosferę wnętrza. W końcu salon nierzadko jest pomieszczeniem spełniającym wiele funkcji i gości w nim chociażby łóżko, na którym regenerujemy się każdej nocy. A na koniec warto przyjrzeć się efektom, jakie pozwalają uzyskać plafony do salonu kupowane w komplecie. Ten sam design na suficie i na ścianach, daje wrażenie uporządkowania i spójnego wnętrza. Gdy jest praktycznie, ale i estetycznie, komfort użytkowania wnętrza wzrasta.