Leasing samochodów używanych – czy warto brać auto w leasing w 2022 roku?

leasing samochodow uzywanych carberry

Leasing samochodów to rozwiązanie atrakcyjne dla firm. Odkąd spopularyzowało się pod koniec ubiegłego stulecia, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Czy obecnie również opłaca się brać auto w leasing? 

Z leasingu korzysta co drugi polski przedsiębiorca, który potrzebuje samochodu. Jest to najpopularniejsza forma budowania firmowej floty, ale też sposób na obniżenie kosztów prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Coraz większą popularnością cieszą się również używane auta w leasingu.

Auto w leasing na firmę – czy to się opłaca?

Sposobów na sfinansowanie zakupu samochodu może być kilka. Konsumenci mają do wyboru chociażby kredyt samochodowy. Mimo tego znaczna część przedsiębiorców decyduje się na leasing. Wynika to z konkretnych korzyści. Sumaryczny koszt zakupu pojazdu przy pomocy kredytu czy też leasingu jest zbliżony, ale przewagą leasingu operacyjnego jest możliwość wpisania miesięcznych rat za auto w koszty prowadzenia działalności. W efekcie zmniejszają się podatki PIT i VAT.

Po określonym w umowie okresie, przedsiębiorca może za niewielką kwotę wykupić auto na własność i dalej cieszyć się z jazdy. Warto tylko dodać, że od 1 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy związane ze sprzedażą takiego pojazdu. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się sprzedać aut przed upływem 6 miesięcy od wykupu, zobligowany jest do zapłacenia podatku dochodowego.

Leasing samochodów używanych ­– czy warto?

Mimo korzystnych warunków podatkowych, części przedsiębiorców nie stać na sfinansowanie zakupu nowego pojazdu. Nie jest to jednak przeszkoda. Leasing może obejmować w równym stopniu auta z drugiej ręki. Leasing samochodów używanych(https://carberry.pl/) jest niekiedy nawet bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ wartość auta szybko spada, a leasingobiorca nadal może korzystać ze stosunkowo młodego pojazdu, który ma dopiero 2-4 lata.

Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą i interesuje cię auto w leasing na firmę, warto sprawdzić ofertę używanych aut. Zazwyczaj tego typu modele cechuje nieduży przebieg i mało śladów eksploatacji. Często samochód używany w leasing to po prostu pojazd, który był przedmiotem leasingu operacyjnego i został zwrócony przez przedsiębiorcę po wygaśnięciu umowy. Wybór takiego rozwiązania to obecnie prawdopodobnie najtańszy leasing. Samochodów używanych na rynku nie brakuje.

Podsumowując, leasing to wciąż bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Z kolei leasing samochodów używanych to okazja do zaoszczędzenia na firmowym aucie bez konieczności ograniczania się do starszych pojazdów.