Łupież pstry – domowe sposoby

lupiez pstry

Łupież pstry jest uciążliwą chorobą skóry głowy. Jest to grzybicze zapalenie, które przejawia się w postaci różowych bądź żółtych plam na skórze. Osoby zmagające się z tą chorobą bardzo często stosują różne metody, by z nią wygrać. Jak wyleczyć łupież pstry? Domowe sposoby doskonale się do tego sprawdzają. Należy jednak pamiętać o regularności stosowania danych środków. Wbrew pozorom jest to poważna choroba, która w okolicach głowy może prowadzić do wypadania włosów, z którym trudno się pogodzić.

Łupież pstry – leczenie, domowe sposoby

Tej choroby nie należy pozostawiać samej sobie. Jej leczenie jest bardzo istotne. Łupież pstry może pojawiać się na różnych częściach ciała, nie tylko tych niewidocznych, dlatego może mieć duży wpływ na naszą samoocenę i postrzeganie przez inne osoby.

Jak pielęgnować skórę by skutecznie zwalczyć łupież pstry? Leczenie domowymi sposobami może przynieść pożądane efekty. Jednym ze skutecznych sposobów jest smarowanie miejsc zarażonych olejkiem naturalnym. Idealnie sprawdza się do tego olejek herbaciany lub lawendowy. Stosując tą metodę pierwsze widoczne efekty zobaczymy już po kilku tygodniach od regularnego stosowania. Widocznym efektem będzie znaczne zmniejszenie plam, zmiana kolory i przede wszystkim nie będą swędziały. Olejki niestety nie mają właściwości zapobiegawczych. Niwelują tylko widoczne efekty choroby. Dodatkowo warto wcześniej sprawdzić czy olejek nie wywołuje u nas reakcji alergicznej, która wzmocniłaby objawy choroby.

Domowe sposoby leczenia łupieżu pstrego mogą również zwalczać źródło choroby. Warto o nich pamiętać, ponieważ możemy sobie znacznie pomóc jeszcze przed wizytą u lekarza specjalisty. Pierwszym co należy zrobić jest zmiana diety. Zapewnienie organizmu w dawkę witamin pochodzących ze świeżych warzyw i owoców może mieć ogromne znaczenie. Należy na pewien czas odstawić tłuste potrawy i rozpocząć zdrowy tryb życia. Co można robić dodatkowo?

Łupież pstry – leczenie octem

Jest to bardzo skuteczna metoda, która pierwsze rezultaty przyniesie po kilku dniach stosowania. W jaki sposób należy stosować ocet jabłkowy? Wystarczy posmarować miejsca w których występuje łupież pstry i pozostawić na około 5 minut. W tym czasie ocet będzie miał możliwość przeniknąć do głębszej warstwy skóry i zacząć działać. Następnie należy zmyć ocet. Taką kurację można powtarzać dwa razy dziennie.

Łupież pstry – leczenie ziołami

Łupież pstry – leczenie ziołami, ziołolecznictwo może pomóc w wielu chorobach, tak jest i w tym przypadku. Łupież pstry jest chorobą na tle bakteryjnym, dlatego do jej leczenia należy używać ziół, które wykazują właściwości zarówno antybakteryjne, jak i przeciwzapalne. Odwiedzając sklep zielarski, znajdziemy całą gamę produktów, z których można zrobić napary i maseczki do zwalczania łupieżu pstrego.

To nie wszystkie możliwości zwalczające łupież pstry. Domowe sposoby zakładają również leczenie sodą, która znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. Soda charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, dzięki czemu pozwala na wyeliminowanie drożdżaka, który toczy naszą skórę. Wystarczy mieszanka sody oczyszczonej i wody, która po wmasowaniu w skórę będzie zmniejszała objawy.

Podsumowanie

lupiez pstry

Walka z chorobami skórnymi nie jest prosta, szczególnie, jeśli chodzi o łupież pstry. Domowe sposoby mogą nie wystarczyć w jego leczeniu. Dlatego zawsze warto, dołożyć do codziennej pielęgnacji preparaty takie jak szampon czy maści. Znacznie wspomagają naturalne metody leczenia. Jeżeli po pewnym czasie objawy nie ustępują w najmniejszym stopniu, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego leczenia.