Produkcja kontraktowa – na czym polega ten model biznesowy?

model biznesowy

Produkcją kontraktową nazywa się wykonywanie usług produkcyjnych na zlecenie firm. Producent kontraktowy wytwarza produkty pod marką własną klienta, wykorzystując własną linię produkcyjną, pracowników i doświadczenie. Co warto wiedzieć więcej o tym rozwiązaniu?

Dlaczego warto skorzystać z produkcji kontraktowej?

To rozwiązanie jest świetne dla firm, którym brakuje mocy przerobowych lub są one ograniczone, przy jednoczesnej potrzebie produkcji w określonym terminie i ilości. Korzystając z produkcji kontraktowej firma nie ma obowiązku zatrudniania własnych pracowników oraz dzierżawy fabryki. Jeśli dane przedsiębiorstwo nie ma doświadczenia w pewnym zakresie, jednak chce poszerzyć swój asortyment, może zwrócić się do producenta kontraktowego. Udzieli on wsparcia i zapewni wysokiej jakości produkty. Pomoże też opracować recepturę, wykonać branding i dostarczy linię produktów w ustalonym terminie.

Jak skorzystać z usług produkcji kontraktowej?

By klienci byli maksymalnie zadowoleni z usług, producent kontraktowy podchodzi do każdej osoby indywidualnie. Najważniejsza jest rozmowa, podczas której analizowane są potrzeby klienta i przedstawiane pomysły oraz rozwiązania. Po otrzymaniu przez klienta koncepcji produktu i jej akceptacji, firma może przystąpić do opracowywania receptury. Najważniejsze jest korzystanie z usług producentów, którzy używają surowców ze sprawdzonych źródeł i zatrudniają wykwalifikowanych technologów. Linia produktów może zostać wdrożona po pozytywnym przejściu badań.

Produkcja kontraktowa leków

Producenci kontraktowi zajmują się m.in. wytwarzaniem leków oraz suplementów diety. Produkcja leków CHC Curtis obejmuje preparaty dostępne zarówno na receptę, jak i bez recepty. Wytwarzane leki mogą mieć postać stałą lub płynną. Świadczenie usług na wysokim poziomie jest możliwe dzięki zatrudnianiu wykwalifikowanych specjalistów i analizie potrzeb klientów. W skład analizy wchodzi również wybór strategii rejestracyjnej zgodnie z obowiązującym prawem i wytycznymi. Leki powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych i są badane w odpowiednio wyposażonych laboratoriach. Wytwarzanie produktów odbywa się pod ścisłą kontrolą. Prace analityczne obejmują oznaczenie zawartości substancji i potwierdzenie jej tożsamości. Firma zajmuje się oznaczaniem w lekach zanieczyszczeń, barwników, konserwantów, przeciwutleniaczy, zawartości wody i straty masy po suszeniu. By dopełnić proces wprowadzenia produktów leczniczych na rynek, firma oferuje przygotowanie formulacji i dobór odpowiednich opakowań.

Podsumowanie

Outsorcing produkcyjny jest rozwiązaniem wygodnym i opłacalnym. Do jego zalet należą szybkość, optymalizacja kosztów, a także wzięcie przez producenta odpowiedzialności za wytwarzane wyroby. Produkcja kontraktowa może być opcją dla firm z różnych branż, w tym z branży medycznej. Opracowywanie receptur odbywa się w porozumieniu z klientem po wysłuchaniu i analizie jego potrzeb. Dzięki temu będzie on maksymalnie zadowolony z efektu.