Męska pielęgnacja w pigułce

Pielęgnacja mężczyzn

Mężczyźni, w przeciwieństwie do płci pięknej, nie przykładają ogromnej uwagi do kosmetyków, których używają na co dzień. W ostatnich latach nieco zmieniło się to podejście i częściej zobaczymy panów w różnego rodzaju drogeriach lub perfumeriach, jednak nadal panuje przekonanie, że najlepszym produktem jest taki, który sprawdzi się do wszystkiego. Mężczyźni są mistrzami, jeśli chodzi o stosowanie kosmetyków z półki all in one i najlepiej, gdyby jedna tubka lub buteleczka wystarczyła do kompleksowej pielęgnacji całego ciała! Na szczęście, wybór jest tak duży, że nawet ci bardzo oporni panowie, znajdą na rynku produkty, które świetnie działają, a jednocześnie nie są zbyt kłopotliwe i czasochłonne podczas aplikacji. Poniżej męska pielęgnacja w pigułce dla tych panów, którzy lubią dbać o swoją męskość, a przy tym nie tracić na pielęgnację dużo czasu.

Włosy

Podstawa to oczywiście szampon. Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy posiadania niezliczonych ilości kosmetyków wiedzą, że dobrze dobrany szampon, to konieczność. Warto podczas zakupów skupić się na wybraniu takiego kosmetyku, który będzie najlepiej działał na problem i który spełni swoją podstawową funkcję, czyli precyzyjne oczyszczenie włosów. Istotną kwestią jest przeznaczenie danego produktu. Producenci nie bez celu umieszczają na opakowaniu zarówno sposób użycia, skład, jak i przeznaczenie, dlatego w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się, należy wybrać produkt do takiego rodzaju włosów. Analogicznie postępujemy z włosami suchymi, z łupieżem, czy też wypadającymi. Oprócz szamponu, można również pokusić się o uzupełnienie pielęgnacji w odżywkę lub maskę do włosów. Jeśli nie wiadomo na co się zdecydować, dobrym rozwiązaniem będzie zakup produktów tej samej serii. Pielęgnacja włosów jest kluczowa, ponieważ tylko zadbane i czyste są najlepszą wizytówką mężczyzny.

Twarz

W przypadku kosmetyków do pielęgnacji twarzy sprawa nieco bardziej się komplikuje, ponieważ nie da się uniknąć choćby podstawowych produktów, jakimi są żel lub pianka do mycia twarzy, preparat po goleniu i krem dopasowany do wieku i aktualnych potrzeb skóry. Jest to zdecydowanie pielęgnacja w pigułce, na którą warto postawić i wybrać sprawdzone kosmetyki, dobre jakościowo i ze świetnym składem, by uniknąć podrażnień i niemiłych niespodzianek. Szeroki wybór w drogeriach może przyprawić o zawrót głowy, ale od czego są kobiety i panie pracujące w tego typu punktach. Jest bardziej niż pewne, że bardzo chętnie udzielą porady i wskażą produkty, które będą najlepsze. Jeśli jednak wstydzimy się zapytać o radę Panią w sklepie to zawsze pozostaje nam poszukanie opinii na temat danego kosmetyka w Internecie na stronach takich jak np. https://zdrowiewformie.pl.

Ciało

W tym miejscu przechodzimy do ulubionej kategorii mężczyzn, a więc pielęgnacja ciała. Nie da się ukryć, że żel pod prysznic to kosmetyk, który najczęściej służy do wszystkiego, ale jak wiadomo… jak coś jest do wszystkiego… Dlatego oprócz porządnego żelu pod prysznic, można pokusić się również o balsam lub masło, aby nawilżyć skórę po kąpieli. Dla panów, którzy chcą dla swojego ciała zrobić coś więcej, fajnym pomysłem będzie peeling (pod tym linkiem dowiecie się jak wykonać taki męski peeling), który upora się z szorstką i suchą skórą. Tak zadbane ciało jest idealnie przygotowane na kilka kropel ulubionych perfum lub wody toaletowej. Jak widać naprawdę niewiele trzeba, by zadbać o estetyczny wygląd i doskonałą kondycję skóry. Nawet najwięksi przeciwnicy rozbudowanej pielęgnacji mogą wybrać produkty, które będą dobre jakościowo, a ponadto mało absorbujące podczas codziennego używania.