Chirurgia szczękowa – co wchodzi w zakres zabiegów?

chirurgia szczekowa

Chirurgia szczękowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych dziedzin medycyny, która jest w stanie bezpośrednio wpłynąć nie tylko na wygląd twarzy, ale również zdrowie pacjenta. Co można dzięki niej osiągnąć? Eksperci wyjaśniają.

Co daje chirurgia szczękowa?

Chirurgia szczękowa w Warszawie na Ursynowie daje możliwość między innymi uporania się z problemami, które obejmują zęby. Często zdarza się, że pacjenci ze złym zgryzem muszą przejść operacje, które pozwolą im w prawidłowy sposób ścierać zęby.

Chirurgia to jednak nie tylko operacje, ale takie zabiegi jak wybielanie zębów w Piasecznie. W ten sposób jest się w stanie wybielić je o kilka tonów tak, aby można było zyskać ich jaśniejszy odcień. Może być to ważne dla osób, które naturalnie mają żółtawy odcień.

Taka chirurgia może obejmować także szereg korekcji kości na skutek wypadku lub urazu. Często nawet po rehabilitacjach zdarza się, że pacjenci nie mogą prawidłowo funkcjonować ze względu na powracający ból lub źle zrośnięte kości po zabiegu.

Chirurgia szczękowa – czy jest bezpieczna?

Chirurgia szczękowa wykonywana jest wyłącznie przez kwalifikowanych chirurgów, którzy w dodatku specjalizują się w tej dziedzinie. Oznacza to, że zabieg zawsze wykonywany jest profesjonalnie przez lekarza, który jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Wszystkie zabiegi wykonywane są wyłącznie na podstawie zleconych badań oraz opinii eksperta. Tylko wtedy można mieć pewność, że zabieg skończy się powodzeniem oraz co najważniejsze efektem, który pozwoli pacjentowi wrócić do zdrowia.

Chirurgia szczękowa może w niektórych przypadkach obejmować również względy estetyczne pacjentów. Wtedy jednak fachowiec może zlecić badania pod kątem psychologicznym, które ukażą, czy jest to decyzja w pełni świadoma.

W zakres zabiegów chirurgicznych wchodzi między innymi poprawa zgryzu, zabiegi estetyczne oraz wiele innych operacji, które usuwają dolegliwości bólowe u pacjentów.