Niewidoczne aparaty słuchowe – co warto o nich wiedzieć?

1
aparat sluchowy

Zmysł słuchu umożliwia rejestrowanie i natychmiastowe reagowanie na bodźce dźwiękowe o różnym natężeniu, co wielu z nas bierze za pewnik. Wiele osób zmaga się jednak z problemem niedosłuchu, który może być wrodzony, nabyty czy też wynikać z procesów starzenia. Niezależnie od genezy zaburzeń, niedosłyszący radzą sobie z codziennym funkcjonowaniem dzięki aparatom słuchowym, które stają się coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Doskonałym przykładem są niewidoczne aparaty słuchowe, o których warto dowiedzieć się nieco więcej.

Czym są niewidoczne aparaty słuchowe?

Niewidoczne aparaty słuchowe to nic innego jak aparaty słuchowe wewnątrzuszne, które w porównaniu do tradycyjnych urządzeń dla niedosłyszących pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Zdążyły jednak zaskarbić sobie zaufanie wielu osób, które oczekują nie tylko skutecznego wzmacniania głośności dźwięków, redukcji szumów czy sprzężeń, ale też dyskretnego wyglądu. Należy jednak pamiętać, że aparat słuchowy powinien być indywidualnie spersonalizowany i dopasowany do potrzeb pacjenta.

Zobacz także: https://www.world360.pl/jak-dbac-o-sluch-na-co-dzien/

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe – rodzaje

Wszystkie aparaty tego typu umieszcza się w przewodzie słuchowym, jednak ze względu na rozmiary i lokalizację możemy podzielić je na kilka podstawowych kategorii:

  • aparaty wewnątrzuszne ITE – mogą wypełniać część lub całą małżowinę uszną, które pozwalają uzyskać optymalną jakość słuchu dla osób zarówno z małymi, jak i większymi ubytkami,

  • aparaty wewnątrzkanałowe ITC – mniejsze i bardziej dyskretne niż urządzenia typu ITE. Znajdują się bezpośrednio w przewodzie słuchowym i nie wystają poza jego długość,

  • aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe CIC – najmniejsze spośród wszystkich niewidocznych aparatów słuchowych, które dla osób trzecich są niemal niedostrzegalne. Najczęściej wyposażone w specjalną żyłkę, która ułatwia wyjmowanie urządzenia z ucha.

Aparaty wewnątrzuszne – korzyści z użytkowania

Coraz więcej osób sięga po wewnątrzuszne aparaty słuchowe dostępne na stronie https://akademiaslyszenia.pl/ ze względu na ich kompaktowe wymiary, a co za tym idzie, dyskretny charakter. Są też optymalnym rozwiązaniem dla osób noszących okulary korekcyjne na stałe, a także tych regularnie uprawiających aktywność fizyczną. Niewidoczne aparaty słuchowe pozwalają również bardziej komfortowo rozmawiać przez telefony komórkowe, a wielu użytkowników ceni je sobie z uwagi na naturalną jakość dźwięku. Przed zakupem tego rodzaju aparatu należy jednak skonsultować się ze specjalistą i wykonać badanie słuchu. Urządzenia wewnątrzuszne najczęściej wykonywane są na zamówienie, na podstawie odcisku z ucha, co ma zagwarantować ich najbardziej optymalny kształt.

1 KOMENTARZ