Czy laserowa depilacja jest warta swojej ceny?

depilacja laserowa

Zabiegi depilacji laserowej są popularne wśród kobiet, ale także sięgają po nie mężczyźni. Czy rzeczywiście warto z nich korzystać?

Jak odbywa się depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg umożliwiający trwałe usunięcie niechcianych włosków. Działa on praktycznie na całym ciele, więc ma szerokie zastosowanie.

W trakcie depilacji laserowej dochodzi do procesu uszkodzenia i zniszczenia mieszka włosowego. Jest to struktura, w której powstają włoski. W efekcie, gdy jest ona już zniszczona, nie dochodzi do ponownego odrostu włosków.

Warto pamiętać, że w celu uzyskania odpowiednich efektów depilację laserową przeprowadza się w serii, zwykle od 3 do 6 zabiegów. Ma to głównie związek z działaniem lasera, który wpływa tylko na włoski, które znajdują się w anagenie, czyli w fazie aktywnego wzrostu.

Depilacja laserowa – gdzie jest ona dostępna?

Z zabiegów depilacji laserowej skorzystać można w gabinetach dysponujących odpowiednim zapleczem sprzętowym. Warto sprawdzić jego rodzaj, aby udać się do gabinetu, gdzie usługi będą prowadzone z użyciem najnowocześniejszego sprzętu.

Gdy chodzi o zabiegi jak depilacja laserowa Trójmiasto zaprasza do ich przeprowadzenia w wielu punktach. Dokładne adresy można znaleźć online.

Czy z depilacji laserowej może skorzystać każdy?

Kiedyś depilacja laserowa miała bardzo wiele ograniczeń, między innymi dotyczących kolorytu skóry czy włosków. Teraz, gdy w tym celu wykorzystuje się znacznie nowocześniejsze urządzenia laserowe, istnieje możliwość usuwania włosków jasnych czy na skórze opalonej.

Warto jednocześnie wskazać, że depilacja laserowa nie może być przeprowadzona w przypadku skóry uszkodzonej, z aktywną infekcją, różnymi typami dermatoz, czyli chorób skórnych. Dokładne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia można znaleźć na stronach internetowych salonów depilacji.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Koszty tego typu zabiegów są dość wysokie, natomiast warto wskazać, że pozwalają one na uzyskanie trwałego efektu gładkiej skóry. To powoduje, że wiele osób woli zapłacić jednorazowo wyższą kwotę.

Zazwyczaj cena depilacji jednego obszaru jest wydatkiem od 100 złotych do 500 złotych. Trzeba następnie przemnożyć tę cenę przez liczbę zabiegów, jakie trzeba wykonać. Dokładne informacje przekaże specjalista w dziedzinie depilacji laserowej. Czasami po pewnym okresie konieczne jest też wykonanie jednorazowego zabiegu przypominającego.

Wobec tego depilacja laserowa to bardzo dobry wybór dla tych osób, które chcą na stałe usunąć włoski i cieszyć się z posiadania aksamitnie gładkiej skóry.