Mezoterapia na cellulit – zabieg i efekty

Mezoterapia

Cellulit dotyka niestety w różnym stopniu nawet 90 procent pań. I jest to typowo kobiecy problem. Charakterystyczna pomarańczowa skórka, brak elastyczności skóry, jej pofałdowanie i nieestetyczne grudki, spędzają sen z powiek zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom. I to niezależnie od wagi, ponieważ osoby szczupłe, także walczą z tą przypadłością. Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele. Do jednych z najskuteczniejszych należy mezoterapia igłowa. Na czym ona polega i na jakie efekty możemy liczyć?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który stosowany jest w medycynie zarówno tradycyjnej, jak i estetycznej już od kilkudziesięciu lat. Za jej pomocą wykonuje się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale z powodzeniem jest ona stosowana w terapii takich schorzeń skóry jak łuszczyca czy łysienie plackowate. Ogólnie jest to zabieg, który poprawia wygląd skóry nie tylko pod kątem redukcji cellulitu, ale także zwiększa jej kondycję i witalność oraz elastyczność i jędrność.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu do skóry poprzez nakłucie igłami iniekcyjnymi specjalnych preparatów, które zapewnią jej odpowiednie odżywienie, nawilżenie i ukrwienie. Przy czym mezoterapia na cellulit obejmuje wprowadzenie w głąb skóry składników aktywnych, które poprawiają metabolizm skóry, nawilżają ją i odżywiają, a także pobudzają do produkcji elastyny oraz kolagenu. Co najważniejsze, mezoterapia na cellulit działa w każdej jego fazie, dlatego metodę tę można stosować zarówno w przypadku słabo jeszcze widocznego cellulitu, jak i w sytuacji, kiedy jest on już bardzo zaawansowany.

Przygotowania do zabiegu

Pomimo tego, że mezoterapia igłowa jest zabiegiem nieco inwazyjnym, to nie jest on bolesny. Igły stosowane do iniekcji są niezwykle cienkie. Jeśli jednak ktoś ma bardzo niski próg bólu i boi się, że jednak wkłucie igłą może wywołać dyskomfort, to w trakcie zabiegu można zastosować kremy znieczulające. Do samego zabiegu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. To, ile trwa zabieg, zależy od miejsca iniekcji – najczęściej jest to około 40-45 minut.

Po zabiegu skóra jest dość wrażliwa i delikatna, dlatego przez kilka tygodni należy unikać opalania i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, a także unikać zbyt niskich lub zbyt wysokich temperatur. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i laktacja oraz stany zapalne skóry, nowotwory, cukrzyca oraz uczulenie na jakikolwiek składnik preparatów, które są aplikowane pod skórę w trakcie zabiegu.

Mezoterapia na cellulit – efekty

Efekty mezoterapii są wielowymiarowe. Obok redukcji cellulitu wygładza ona skórę i zwiększa jej jędrność. Mezoterapia igłowa poprawia wygląd, kondycję i koloryt skóry. Niweluje również widoczność rozstępów. Jest to zatem zabieg, który przynosi wiele korzyści. Co najważniejsze, w przypadku prawidłowo przeprowadzonej mezoterapii możemy liczyć na długotrwałe efekty. Jest to zatem jedna z najskuteczniejszych metod nie tylko na walkę z cellulitem, ale także na długotrwałą poprawę wyglądu i zdrowia skóry.