Morska zieleń w łazienkach od Villeroy & Boch: banał staje się awangardą

Morska zieleń w łazienkach od Villeroy & Boch: banał staje się awangardą

Gdyby chcieć sparafrazować znaną świąteczną piosenkę Czerwonych Gitar, to w kontekście łazienek zaczynałaby się ona mniej więcej tak: jest taki kolor, taki piękny, łazienkowy… I nie, wcale nie chodzi o biel, która skądinąd idealnie wpisywałaby się w oryginalny tekst Czerwonych Gitar. Mowa o morskiej zieleni. Choć pomysł na użycie akurat tej barwy w łazienkach może wydawać się banalnie oczywisty ze względu na skojarzenia z wodą, to jednak morska zieleń wykorzystana w projektach Villeroy & Boch jest ożywcza i awangardowa. Przekona się o tym każdy, kto zobaczy wanny z obudową Colour on demand, umywalki Artis i meble Finion w kolorze morskiej zieleni właśnie.

Niesztampowa łazienka musi zaskakiwać – kolorami, kształtami czy fakturami. Projektanci z Villeroy & Boch jak nikt inny potrafią reinterpretować klasykę, a banał zmieniać w awangardę. Tym razem na warsztat wzięli kolor morskiej zieleni. Intensywny turkusowy połączony z wszechobecną bielą jest mocnym akcentem i silnym kontrastem dla tradycyjnych pastelowych odcieni, jakie tu zazwyczaj królują. Barwa niesie ze sobą optymistyczne konotacje i motywuje do działania. Użyta w łazience, pomaga dobrze zacząć dzień i daje niezbędną energię.

Villeroy & Boch proponuje nam turkusowe akcenty w kilku odsłonach – jako kolor umywalek Artis i mebli Finion, a także na obudowie wanny w opcji Colour on demand (kolor na życzenie).

Morskie umywalki z kolekcji Artis

Umywalki Artis na zewnątrz otula matowa zieleń morska, wnętrze zaś wykonane jest z błyszczącej białej ceramiki. To kontrastowe zestawienie pozwala docenić soczystość i intensywność zieleni w opozycji do czystości bieli. Turkusowe umywalki są dostępne w czterech kształtach: okrągłym, owalnym, prostokątnym i kwadratowym. Taka różnorodność formy jest możliwa dzięki wykorzystaniu innowacyjnego materiału o nazwie TitanCeram, który pozwala on na dowolne formowanie ceramiki. Dzięki niemu formy umywalek są precyzyjne, ścianki cienkie, a krawędzie wyraźnie zarysowane. Lekkość ceramiki w połączeniu z głęboką zielenią to niezwykle efektowne połączenie!

Wanna niejeden ma kolor

Co prawda najpopularniejszym kolorem wnętrza wanny nadal jest biel, ale już obudowa pozwala na odrobinę szaleństwa. Z myślą o tych, którzy tradycyjną biel łazienki lubią dopełniać innymi barwami, Villeroy & Boch wprowadził opcję Colour on demand czyli kolor na życzenie. Umożliwia ona zamówienie obudowy w jednym z wielu dostępnych kolorów. Ostatnio do palety barw dołączyła morska zieleń. Obudowę Colour on demand można zamówić między innymi do wanien Aveo New Generation, Finion, La Belle, La Belle Excellence, Loop & Friends,  orazSquaro Edge 12.

Meble Finion w morskiej odsłonie

Turkusowy świetnie komponuje się też z kolekcją minimalistycznych mebli łazienkowych Finion. W tym kolorze można zamówić szafki podumywalkowe, a także boczne, wysokie i wiszące półki. Co ważne, Finion to kolekcja, której powierzchnie są odporne na zadrapania i zarysowania, dzięki czemu powierzchnia pokryta kolorem będzie przez długi czas jednolita i niezniszczona.

Nie ma znaczenia, na jakiej powierzchni znajdzie się turkusowy. W łazienkach od Villeroy & Boch sprawdzi się na umywalkach, obudowach wanny czy meblach. W każdej odsłonie przełamie elegancką acz monotonną biel i pozwoli stworzyć nowoczesną i awangardową przestrzeń.