Na co zwracać uwagę wybierając blachy trapezowe?

dachy

Spośród dostępnych na rynku pokryć dachu jednym z najpopularniejszych jest blacha trapezowa. Ten stan nie powinien dziwić, gdyż jest ona bardzo trwała, a także przystępna cenowo. Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze blachy trapezowej, by kupić możliwie jak najlepszą?

Gdzie znaleźć blachę trapezową?

Gdy uznamy, że chcemy pokryć dach naszego budynku właśnie blachą trapezową to warto jest skorzystać z internetu. Tam w wyszukiwarkę można wpisać frazę taką jak na przykład blachy trapezowe w Koszalinie. W ten sposób bardzo szybko można odnaleźć wiele firm oferujących właśnie blachę trapezową.

Alternatywa to sięgnięcie po opinię znajomych, którzy wykorzystywali blachy trapezowe w Elblągu. Mogą oni polecić daną firmę i dać bardziej dokładną opinię zawierającą informację na temat jakości produktu, podejścia do klienta, przebiegu dostawy i subiektywną ocenę po pewnym czasie od zakupu.

Czym jest blacha trapezowa?

Blacha trapezowa to rodzaj blachy falistej. Poznamy ją po tym, że fala wykonana jest w kształcie trapezu od którego pochodzi nazwa tej blachy. Jest to najtańsza blacha służąca do tworzenia pokrycia dachowego. Składa się z metalowego rdzenia, który ma grubość rzędu 0,4 do 1 milimetra.

Z racji na to, że blacha trapezowa służy najczęściej do stworzenia pokrycia dachu jest ona pokryta specjalną powłoką, a nawet powłokami. Najczęściej w celu stworzenia powłoki ochronnej do blachy trapezowej wykorzystuje się alucynk bądź poliester.

Jak wybrać blachę trapezową?

Bardzo ważne jest przede wszystkim to jak długiej żywotności oczekujemy od blachy. W tej kwestii warto jest spojrzeć na to jak długa jest gwarancja producenta. W wypadku blach, które są ocynkowane w celu zabezpieczenia gwarancja to około 25 lat. Gdy mowa z kolei o blachach z powłoką poliuretanową można liczyć nawet na 50 lat gwarancji. Oprócz tego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego profilu blachy. Chcąc wykorzystać blachę na dachu domu najlepiej jest wybrać profil T14, T18 lub T20.