Na czym polega wybielanie zębów?

girl 2198018 1280 1

Zdrowie i białe zęby są synonimem dbania o siebie. Stanowią element, który w istotny sposób wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, a ponadto w jaki sposób sami ze sobą się czujemy. Utrzymanie jamy ustnej w dobrej kondycji ma istotny wpływ na nasz cały organizm. Jednym ze sposobów jest profilaktyka, a kiedy zajdzie potrzeba – szybkie reagowanie. A jak to jest z wybielaniem zębów? Czy jest potrzebne? Czy warto stosować ten zabieg i czy każdy może?

Wybielanie zębów należy raczej powierzyć profesjonalistom. Działając na tak zwaną własną rękę, możemy przysporzyć sobie więcej szkód niż pożytku. Może wiązać się to przede wszystkim z uszkodzeniem szkliwa. Trzeba więc poszukać gabinetu stomatologicznego, który spełni nasze oczekiwania pod względem jakości wykonanej usługi, a ponadto będziemy mogli korzystać z jego usług biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe. Dobrym przykładem takiego gabinetu jest: https://www.stomatologiajarzebiny.pl/.

Wybielanie zębów – na czym polega?

Wybielanie zębów jest przeprowadzane za pomocą usunięcia przebarwień, które powstają na zewnętrznej warstwie zębów, a ponadto pod spod powierzchni szkliwa. Kolejna metoda wybielania zębów to taka, która polega na tym, że nie dopuszcza się do powstawania nowych przebarwień. W jaki sposób się to robi? W taki, że usuwa się, albo wybiela takie już powstałe przebarwienia, a także wykonuje działania, które zmierzają do tego, aby więcej się nie pojawiały.

Jak powstają uporczywe przebarwienia?

Przyczyn, które mają wpływ na powstawanie przebarwień jest mnóstwo. W szczególności odpowiedzialne są za to substancje, które barwią zęby. Wśród nich wymienia się między innymi pokarmy i napoje, a wśród nich czerwone wino, cola, ciemna herbata, kawa czy słodycze. Duży wpływ mają na nie także niektóre choroby, a ponadto palenie tytoniu czy też nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

Zobacz także: https://www.world360.pl/profilaktyka-stomatologiczna-dlaczego-jest-taka-wazna/

Usuwanie przebarwień

Kiedy usuwane są przebarwienia z zewnętrznej warstwy zęba, to trzeba wówczas zastosować czynniki chemiczne. Bardzo potrzebne są także fizyczne. O czym mowa? W praktyce oznacza to, że stosowane jest na przykład chemiczne rozbijanie przebarwień i ścieranie. Takie działania usuwają je z zewnętrznej warstwy szkliwa. To sprawia, że zęby stają się po prostu bardziej białe. W przypadku, kiedy przebarwienia mają zostać usunięte spod szkliwa, trzeba zastosować wybielanie powierzchni zębów. Jak się to robi? W takim wypadku stosuje się chemiczny proces w wyniku którego dochodzi do tego, że niepożądany kolor jest usuwany z powierzchni poprzez utlenianie się cząsteczek, które są odpowiedzialne za jego powstanie.