Najpopularniejsze, przenośne źródła ciepła do domu i nie tylko

najpopularniejsze przenosne zrodla ciepla do domu i nie tylko 01

W okresie jesienno-zimowym nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania we wnętrzach bez zapewnienia w nich odpowiedniej temperatury. Ogrzewamy domy, dogrzewamy miejsca pracy oraz przestrzenie publiczne. W większości pomieszczeń standardowo montuje się całe instalacje, których zadaniem jest zapewnienie nam ciepła.

W wielu sytuacjach przydają się też przenośne grzejniki, które ustawia się w przestrzeni wymagającej dogrzania. Kiedy najlepiej używać rozwiązań tego typu oraz na które najlepiej postawić? O tym opowiemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Grzejniki przenośne – kiedy warto ich używać?

W domach, biurach i halach produkcyjnych najczęściej montuje się rozmaite systemy grzewcze, których zadaniem jest zapewnianie optymalnej temperatury. Często jednak potrzebują one wsparcia. Wówczas powinniśmy postawić na wydajny i sprawny grzejnik przenośny.

Rozwiązania tego typu sprawdzają się przede wszystkim w miejscach, do których z różnych powodów nie doprowadzono instalacji grzewczej. Mogą to być piwnice lub niemieszkalne poddasza. Niekiedy potrzebujemy z nich skorzystać, wówczas podniesienie temperatury jest konieczne dla zapewnienia komfortu.

Podobnie rzecz wygląda z przestrzeniami wykorzystywanymi sezonowo. Mamy na myśli choćby domki letniskowe. W nich również przydaje się ogrzewanie na chłodne, wiosenne wieczory. W takich sytuacjach ogrzewanie przenośne staje się niezmiernie przydatne.

Grzejniki przenośne bywają również używane w pomieszczeniach posiadających dostęp do stałej instalacji. Stosuje się je wtedy jako wsparcie w dogrzewaniu szczególnie wymagającej przestrzeni. Może to być na przykład łazienka, w której powinniśmy utrzymywać temperaturę wyższą o kilka stopni niż w pozostałych częściach domu.

Jakie grzejniki najlepiej wybrać?

Do często stosowanych rozwiązań przenośnych zalicza się dwa warianty grzejników elektrycznych:

  • olejowe,
  • promienniki.

Grzejniki olejowe są bardzo podobne do standardowych konwektorów. Różnica polega jednak na substancji wypełniającej ich wnętrze. W zwykłych grzejnikach jest to woda. Przy omawianych produktach mamy natomiast do czynienia z gęstą, oleistą substancją.

To właśnie olej wpływa w głównej mierze na charakter pracy oraz właściwości urządzenia. Grzejnik jest ciężki, a także długo się nagrzewa – może to trwać nawet do kilku godzin. Nie sprawdzi się zatem w sytuacjach, gdy chcemy szybko i sprawnie nagrzać konkretne wnętrze. Ma za to inną zaletę. Kiedy już osiągnie odpowiednią temperaturę, długo utrzymuje ciepło, nawet po odłączeniu go od źródła zasilania, co pozwala wygenerować spore oszczędności.

Z kolei promienniki to niewielkie urządzenia elektryczne, które ogrzewają wnętrza, dzięki zastosowaniu promieni podczerwonych, ogrzewających znajdujące się na ich drodze ciała stałe. Nie dochodzi do konwekcji, więc szybko i sprawnie można zapewnić ciepło w każdym wnętrzu. Większość modeli udaje się nawet ustawić tak, żeby ogrzewać tylko wybraną część pomieszczenia, bez niepotrzebnego rozpraszania go.

Tanie ogrzewanie z Econovli, jak grzejniki elektryczne na podczerwień, to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na czasie oraz szukamy produktu lekkiego i wygodnego w przenoszeniu.

najpopularniejsze przenosne zrodla ciepla do domu i nie tylko 02

Ciepło to podstawa codziennego funkcjonowania

Odpowiednie warunki cieplne we wnętrzach to podstawa dla sprawnego funkcjonowania na co dzień. Jeśli szukamy rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystamy okazjonalnie, warto postawić na modele przenośne, dopasowane do typu miejsca oraz naszych upodobań.

Grzejniki olejowe i promienniki sprawdzają się w tym charakterze fenomenalnie. Dzięki nim zapewnimy ciepło, w każdej, nawet bardzo wymagającej przestrzeni.