Nowoczesne narożniki – jak wybrać najlepszy mebel do salonu?

naroznik

Narożniki to najczęściej kupowane meble do salonów. Zapewniają dużą przestrzeń do wypoczynku i doskonale wpisują się w przestrzenie o różnych metrażach. Obecnie najczęściej kupowane są narożniki nowoczesne. Jak wybrać odpowiedni mebel tego typu do swojego salonu?

Jak wyglądają narożniki nowoczesne?

Nowoczesne wystroje wnętrz są bardzo popularne i obecnie wybierane są one przez większość osób aranżujących swoje domy i mieszkania. Czym zatem powinien wyróżniać się nowoczesny narożnik do salonu?

Najczęściej kupowane są w tym przypadku meble o bardzo prostych bryłach, które pozbawione są wielu elementów dekoracyjnych charakterystycznych dla narożników klasycznych. Takie narożniki oferuje między innymi firma Prostoria – https://designd10.pl/prostoria w której kolekcji można znaleźć wiele designerskich modeli.

Takie narożniki można kupić również na nóżkach. Narożnik z nóżkami to jeden z hitów kilku ostatnich sezonów, dlatego też będzie on świetnym rozwiązaniem wtedy, gdy chce się wyposażyć swój salon w modny, ale również praktyczny mebel.

Jaki kolor nowoczesnego narożnika wybrać?

Gdy chcemy kupić nowoczesny narożnik, bardzo często pojawia się wtedy kwestia związana z wyborem jego odpowiedniego koloru. Na co się zdecydować?

W nowoczesnych aranżacjach najlepiej prezentują się narożniki w kolorach jednolitych, bez wzorów. Popularne są zwłaszcza kolory neutralne, na przykład jak kremowy, czarny, szary, beżowy. Takie barwy można zestawić bez trudności z wieloma innymi, więc narożnik na pewno posłuży na długi czas i szybko się nie wyjdzie z mody.

Warto też wskazać, że ciekawym wyborem mogą być narożniki w ciemnych, nasyconych kolorach jak granatowy, bordowy czy ciemnozielony.

Narożnik do salonu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gdy chcemy kupić narożnik, który ma być używany nie tylko na co dzień, lecz też nadawać się do snu, warto zdecydować się na ten z funkcją spania, czyli na rozkładany. Rozkładane narożniki mogą być też wyposażone w praktyczną skrzynię, w której umieszcza się pościel.

Drugą istotną kwestią jest materiał, ponieważ to właśnie od niego będzie zależeć trwałość narożnika, ale też jego estetyka. Warto sprawdzić, jakie pianki zostały użyte do produkcji, jakie są właściwości tkaniny obiciowej.

Praktycznym rozwiązaniem będzie również narożnik ze zdejmowanym pokryciem. W tym przypadku jest on wyposażony w pokrowce, które nakłada się na poszczególne elementy mebla. Można wtedy go łatwo zdjąć i wyprać, a w niektórych firmach wymieniać także pokrowce na inne, by szybko odmienić wygląd mebla bez ponoszenia wysokich kosztów.