Jesteś pielęgniarką? Zobacz, dlaczego warto zapisać się na kurs szczepień!

kursy szczepien

Pielęgniarki muszą ukończyć dodatkowe kursy, aby uzyskać niezbędne uprawnienia do prowadzenia różnych świadczeń medycznych. Dotyczy to również samodzielnego organizowania szczepień ochronnych. W tym celu konieczne jest zapisanie się na specjalistyczny kurs szczepień. Gdzie dostępne są takie kursy? Czego uczą? Ile trzeba za nie zapłacić?

Czym są kursy szczepień dla pielęgniarek?

Specjalistyczne kursy szczepień ochronnych dla pielęgniarek są rodzajem kursów, które pozwalają na uzyskanie przygotowania do samodzielnego prowadzenia szczepień ochronnych przez pielęgniarki.

Pielęgniarki, które ukończyły kształcenie, nie posiadają jeszcze wszystkich uprawnień do prowadzenia świadczeń medycznych, więc muszą dopiero je uzyskać. Aby prowadzić szczepienia ochronne u osób dorosłych oraz u dzieci, przeznaczone są kursy szczepień dla pielęgniarek – https://www.v-med.pl/kursy-szczepien-dla-pielegniarek/

Kursy tego typu pozwalają na kompleksowe przygotowanie obejmujące zarówno teorię, jak i praktykę. Przekazują wtedy szeroką paletę pomocnych informacji i umożliwiają poszerzenie kwalifikacji zawodowych, dając przy tym szansę na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia oraz na wyższą pensję.

Czego uczą kursy szczepień dla pielęgniarek?

W trakcie zajęć jak kursy szczepień dla pielęgniarek można uzyskać kompleksowe przygotowanie do samodzielnego organizowania szczepień ochronnych u osób dorosłych oraz u dzieci, w tym u noworodków.

Program szkoleń obejmuje wtedy między innymi informacje dotyczące poniższych kwestii:

  • różnych rodzajów szczepień u dzieci oraz u dorosłych
  • kalendarz szczepień
  • przeciwwskazania do szczepień
  • przeprowadzanie szczepień
  • wykrywanie NOP – niepożądanych odczynów poszczepiennych
  • prowadzenie sprawozdawczości

Przekazują one zatem kompleksową wiedzę, a także umiejętności praktyczne, dzięki którym uczestnicy kursu mogą prowadzić szczepienia samodzielnie.

Jak długo trwają specjalistyczne kursy szczepień?

Zgodnie z wymogami kursy szczepień dla pielęgniarek trwają łącznie 80 godzin dydaktycznych.

Z tego 35 godzin przeznaczone jest na zajęcia teoretyczne, natomiast 45 godzin na zajęcia praktyczne, czyli na zajęcia w placówkach medycznych, podczas których również wykonuje się szczepienia.

Wybrane ośrodki szkoleniowe prowadzą również część zajęć dydaktycznych w ramach teorii przez internet.

Jaka jest cena kursu szczepień dla pielęgniarek?

Koszty, z jakimi związane są kursy szczepień dla pielęgniarek, wynoszą najczęściej od 640 złotych do 800 złotych. Nie jest to zatem bardzo wysoki wydatek.

Więcej informacji związanych z kosztami kursów oraz z ich programami i aktualnymi terminami ich prowadzenia można znaleźć bezpośrednio na witrynach organizatorów.