Niezapomniane wakacje w Grecji

0
Wakacje Last Minute w Grecji

Wyjazd do Grecji w standardowej cenie zazwyczaj wiąże się z dość wysokimi kosztami, szczególnie gdy planujemy wakacje całą rodziną. Pomimo tego, że samo życie na miejscu nie jest aż tak kosztowne, wykupienie wycieczki w biurze podróży może znacznie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Wyjściem z sytuacji są oferty last minute do Grecji, które pomogły milionom ludzi spełnić marzenie o wyjeździe do malowniczego kraju na południu Europy.

Czego jednak spodziewać się po przyjeździe do Grecji? Jakie zwyczaje panują wśród rodzimych mieszkańców? Co warto zobaczyć? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Szukasz wakacji last minute w Grecji? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja

Jedzenie jak marzenie

Wybierając się do Grecji mamy szansę spróbować niesamowicie smacznej kuchni, która działa na wszystkie zmysły. W greckiej kuchni nie może zabraknąć oczywiście ryb i owoców morza, które stanowią podstawę tamtejszego wyżywienia. Grecy lubują się również w wysokiej jakości jagnięcinie, która rozpływa się w ustach. Niemal każda potrawa wzbogacona jest w oliwę z oliwek z lokalnych gajów oliwnych, które są nadzwyczaj aromatyczne. Oprócz oliwek, w kuchni greckiej często używa się także rozmaitych ziół i przypraw jak oregano, suszona mięta czy liść laurowy.

Alkohole w Grecji

Greckie, pełne ciekawych nut smakowych wino to coś, czego nie można pominąć kosztując greckich specjałów. Grecja pełna jest małych winniczek, gdzie winogrona dojrzewają w południowym słońcu, dzięki czemu „nektar bogów” smakuje niepowtarzalnie. Na greckich wyspach nie brak jest również nieco mocniejszych trunków, jak tradycyjna wódka anyżowa – Ouzo, której zawartość alkoholu przebija naszą polską wódkę. Słyszysz Grecja, myślisz Metaxa. Jest to specjalna odmiana brandy z domieszką wina, wzbogacona ekstraktem z ziół, która znana jest koneserom alkoholu na całym świecie.

Szukasz dobrych ofert last minute? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute

Greckie rajskie plaże

Grecja to nie tylko dobre jedzenie i świetny alkohol, ale również plaże wyglądające jak z katalogu biura podróży. Grecy niesamowicie dbają o swoje wybrzeża, dzięki czemu turyści mogą oddać się błogiemu lenistwu w przepięknym otoczeniu. Krystalicznie czysta, morska woda w połączeniu z zadbaną plażą to przepis na udane wakacje.

Zabawa do białego rana

Życie w Grecji zaczyna się dopiero po zachodzie słońca. Większość tawern czy restauracji otwierana jest dopiero wieczorem, gdy można odpocząć od upałów. Grecy są niezwykle rozrywkowi, dlatego zazwyczaj nie wychodzą z pubów wcześniej niż o wschodzie słońca. Nocne życie w Grecji przyciąga wielu turystów, którzy chcą zaznać niepowtarzalnych wrażeń.

Bezkres zabytków

Grecja to jeden z nielicznych krajów na całym świecie, gdzie niemal na każdym kroku możemy natknąć się na zabytek z czasów starożytnych. W samej stolicy Aten znajduje się Akropol, który góruje nad całym miastem. Będąc na wzgórzu koniecznie należy zwiedzić Partenon- świątynię poświęconą bogini mądrości, czyli Atenie. Warto również zobaczyć imponujący amfiteatr w Epidauros, który został niemal w całości zachowany czy Meteory, pełnie średniowiecznych klasztorów wybudowanych na skałach.

Grecja – kraj na każdą kieszeń

W porównaniu do innych krajów turystycznych, Grecja jest stosunkowo tania. Nie musimy wydawać fortuny na jedzenie czy pamiątki. Ceny w części kontynentalnej, jak i na wyspach są bardzo przystępne, dzięki czemu nie musimy liczyć każdego wydanego euro. Jeśli chodzi o wykupienie samych wczasów, Grecja i wakacje last minute to coś, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przeglądając oferty biur podróży. Za naprawdę niewielkie pieniądze możemy pojechać na wakacje swojego życia.

Artykuł powstał we współpracy z Traveligo.pl