Jak zwiększyć zysk na flipie mieszkania?

jak zwiekszyc zysk na flipie mieszkania

Sprzedaż mieszkania w ramach flipingu jest korzystną inwestycją, zwłaszcza, jeśli wcześniej kupiliśmy je za grosze. Nie po to jednak kupuje się tanie i częściowo zniszczone mieszkania, aby sprzedać je dokładnie za taką samą cenę, za jaką zostały nabyte. Zwyczajnie mija się to z celem. Każdy inwestor obstawiający w kierunku nieruchomości dbać będzie o to, aby inwestycja nie tylko się zwróciła, ale także przyniosła określony, dodatkowy dochód. Nie jest to w praktyce aż tak trudne, jak laikom w tematyce flipu może się wydawać.

Zwiększyć zysk na flipie mieszkania można dzięki:

  • inwestowaniu w remonty i przebudowy
  • zakup nowoczesnych elementów wystroju
  • zakup nowoczesnych sprzętów technicznych

Im atrakcyjniej prezentować się będzie nasza nieruchomość w oczach potencjalnych nabywców, tym większą cenę będą oni w stanie nam zaproponować – warto o tym pamiętać. Zaniedbanej, kiepsko wyremontowanej nieruchomości nikt nie będzie chciał od nas kupić, a jeśli już – to po długich próbach „schodzenia” z ceny.

Skuteczna promocja medialna

To także jedna z najskuteczniejszych dróg do sukcesu w dziedzinie flipu. Zysk na flipie mieszkania przekroczy nasze wszelkie oczekiwania, gdy przedstawimy korzystną ofertę reklamową w lokalnych mediach.

Warto wykorzystać w tym celu:

  • lokalną prasę
  • portale internetowe
  • telewizję kablową
  • słupy ogłoszeniowe
  • strony z ogłoszeniami z dziedziny sprzedaży lub wynajmu nieruchomości

W ogłoszeniu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na lokalizację nieruchomości. Nic nie działa bardziej zachęcająco, jak informacje o idealnej odległości od wszelkich ważnych dla miasta obiektów wiążących się z lokalną kulturą, transportem, rozrywką oraz swobodną komunikacją.

Zwiększamy zysk dzięki zarządzaniu kilkoma nieruchomościami 

Fliperzy, którzy w przeszłości zaczynali skromnie od zarządzania jedną nieruchomością w postaci skromnej kawalerki, położonej nierzadko w suterenie, wracając do dawnych wspomnień, odczuwają niebywały sentyment, ale zauważają także ogromną różnicę. Inaczej zarządza się jednym, skromnym lokum, a inaczej całym kompleksem mieszkań. Tutaj mamy do czynienia z wielotysięcznymi przychodami w skali miesiąca, jeśli mówimy o wynajmowaniu. Sprzedaż kilku mieszkań flipowych jednocześnie także daje imponujący zastrzyk finansowy. Kończą się problemy z brakiem oszczędności, na wiele rzeczy można sobie pozwolić, bez konieczności nerwowego kontrolowania wydatków. Doświadczeni fliperzy zachęcają tych początkujących, by nawet z najskromniejszych przychodów okładali część sumy, którą potem można zainwestować w kolejne obiekty flipowe. Tylko tak można rozwinąć ten specyficzny biznes, z dnia na dzień zdobywający coraz większą liczbę zwolenników.

O tym jak sprzedawać mieszkania z zyskiem – Flipnapierwotnym.pl

Czy fliperzy inwestują wyłącznie w mieszkania?

Mieszkania nie są jedynymi nieruchomościami, w które z chęcią inwestują doświadczeni już fliperzy. Równie dużym powodzeniem cieszą się domy wiejskie na wynajem, a także działki budowlane. Zysk na sprzedaży działki czy domu można także łatwo zwiększyć w oparciu o te same metody, które wykorzystywaliśmy przy próbie wypromowania mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji. Imponujące zarobki fliperów przyczyniają się też do rozwijania szeroko pojmowanych pasji z dziedziny sztuki czy sportu. Wielu decyduje się na założenie kolejnych działalności gospodarczych, często z zaskakujących dziedzin, o zainteresowanie którymi często byśmy ich nie podejrzewali. Fliping daje wolność i niezależność finansową, jeśli zwiększamy z niego zyski proporcjonalnie do stanu jakości naszych nieruchomości.


O tym jak rozpocząć przygodę z flipowaniem przeczytaj tu: http://managerplus.com.pl/od-zera-do-flipera-jak-zaczac-przygode-z-flipowaniem/