Jak wybrać fotel do nowoczesnego biura?

fotel

Wybór mebli do biura może stanowić element strategii marketingowej. Rozmowy biznesowe przebiegają znacznie pomyślniej, jeżeli toczą się w atrakcyjnym pomieszczeniu. Kluczowym elementem wyposażenia biura jest natomiast biurko i fotel na kółkach.

Atrakcyjny design

Oczywiście kupując fotel na kółkach do nowoczesnego biura, zwracamy przede wszystkim uwagę na jego wygląd. Mebel ten musi dobrze współgrać z pozostałymi elementami przestrzeni. Możemy wybrać projekt, który wtopi się w design biura albo właśnie będzie na tyle oryginalny, że stanie się jego charakterystycznym, wyróżniającym się elementem. Decyzja należy do Ciebie. Możesz wybrać żółty, futurystyczny fotel kubełkowy. A może bardziej spodoba Ci się niezwykle wygodny, designerski fotel gamingowy? Jeżeli nie chcesz tak szaleć z kolorami i kształtami, możesz też postawić na stonowaną, ale nowoczesną klasykę.

Szeroki wybór produktów

Na rynku znajdziesz szeroką gamę nowoczesnych foteli na kółkach z charakterem. Z jednej strony dostępne są futurystyczne fotele gamingowe. Z drugiej proste i dość ascetyczne, ale wyróżniające się kolorem lub fakturą materiału. Dla pana w średnim wieku raczej nie najlepszym wyborem będzie fotel na kółkach w jaskrawym, różowym kolorze z designerskimi wycięciami. Z pewnością jednak przypadnie mu do gustu połączenie skóry i metalu albo metalu i materiału, imitującego szkło. Taki fotel na kółkach będzie z pewnością dobrze wyglądał na tle eleganckiego, nowoczesnego regału albo okna z widokiem na miasto.

Wygoda i ergonomia

Wybierając fotel do nowoczesnego biura warto pamiętać też o tym, że spędzimy tam wiele godzin. Trzeba zatem zwrócić uwagę nie tylko na design fotela na kółkach, ale również jego funkcjonalność. Mebel musi realizować wszelkie, obowiązujące zasady ergonomii. Powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa. Nie może być ani zbyt niski, ani zbyt wysoki. Nogi zgięte w kolanach przy siedzeniu powinny tworzyć kąt 90 stopni. Dodatkowo siedzisko powinno być miękkie, ale nie przesadnie głębokie.

Lepiej kubełkowe czy klasyczne?

Co również istotne, w sklepach znajdziemy różne modele foteli biurowych. Tak naprawdę od indywidualnego przyzwyczajenia i preferencji zależy wybór pomiędzy klasycznym fotelem na kółkach a tym kubełkowym. Z pewnością obie wersje mają swoje wady i zalety. Kubełkowe są bardziej poręczne i nie przytłaczają. Z kolei klasyczne posiadają wygodne podłokietniki i często również oparcie na głowę. Możesz też postawić na modele z wielostopniowym systemem regulacji – zarówno oparcia, wysokości siedziska, jak i podłokietników.