Nowoczesny piekarnik – idealny towarzysz przedświątecznych przygotowań

Nowoczesny piekarnik – idealny towarzysz przedświątecznych przygotowań

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Poza porządkami i zakupami prezentów, nasza uwaga koncentruje się również na kuchni. Przygotowujemy potrawy, które umilą nam czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. Duża część świątecznych dań wymaga użycia piekarnika. Jakie jego funkcjonalności pomogą w stworzeniu prawdziwych kulinarnych dzieł, zagwarantują doskonałe rezultaty i jednocześnie sprawią, że ich przygotowanie nie będzie dla nas wielkim wyzwaniem?

Duża pojemność

Pierwszą niezwykle istotną cechą piekarnika, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest jego pojemność. Zgodnie z zauważalną obecnie na rynku tendencją, konsumenci chętnie wybierają urządzenia o pojemności większej niż 65 litrów, które pozwalają na włożenie naczyń o różnej wielkości i nieregularnych kształtach. Przykładowym produktem z tej kategorii jest Whirlpool AKZ9 7890 IX o pojemności 73 litrów, oferujący aż pięć poziomów pieczenia.

Dedykowane programy do różnych typów potraw

Czasami nie jesteśmy pewni, jaka temperatura pieczenia będzie najbardziej odpowiednia dla danego typu mięsa czy ciasta. Piekarniki Whirlpool z serii Absolute wyposażone w technologię 6. Zmysł same zasugerują optymalne warunki termiczne, można je jednak ręcznie zmieniać. Znajdziemy w nich także dedykowane programy do pieczenia drobiu, dużych kawałków mięsa, pieczywa, pizzy, zapiekanek makaronowych oraz ciast. Niezwykle pomocna jest funkcja Ready 2 Cook, dzięki której nie będziemy musieli nagrzewać urządzenia przed włożeniem do środka potrawy. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 20% energii i skraca czas pieczenia do 26%.

Piekarnik, który umie wszystko

Piekarniki z serii Absolute dają możliwość pieczenia konwencjonalnego (górna i dolna grzałka), grillowania, korzystania z termoobiegu oraz pieczenia konwekcyjnego (górna i dolna grzałka plus wentylator, co zapobiega wysuszaniu się potraw). Ponadto, możemy skorzystać z sześciu funkcji specjalnych, na które składają się: szybkie nagrzewanie (Ready 2 Cook), turbogrill, wymuszony obieg Eco (odpowiadający za soczystość mięs), utrzymanie w cieple, wyrastanie (do optymalnego wyrastania różnego rodzaju ciast)  oraz system czyszczenia piekarnika wspomagany parą wodną – Smart Clean.

Cook 3 i Smart Clean – funkcje, które oszczędzają nasz czas

Piekarniki Whirlpool wyposażone są w funkcje Cook 3 i Smart Clean. Pierwsza z nich pozwala przygotować w tym samym czasie nawet trzy rodzaje potraw bez przenikania się zapachów (temperatura i czas pieczenia dla wszystkich muszą być jednakowe). Jest to możliwe dzięki unikalnemu i równomiernemu rozprowadzaniu gorącego powietrza wewnątrz piekarnika. Bardzo przydatną z punktu widzenia oszczędności czasu funkcją jest Smart Clean, dzięki której nasz udział w procesie czyszczenia ograniczony został do niezbędnego minimum. Musimy jedynie umieścić naczynie z 200 ml wody na dnie piekarnika i uruchomić funkcję Smart Clean. Po upływie 35 minut wystarczy przetrzeć wnętrze wilgotną gąbką, a urządzenie będzie wyglądało jak nowe.

Piekarniki Whirlpool z serii Absolute łączą w sobie nowoczesną technologię, kunszt oraz jakość. Te przeznaczone do zabudowy urządzenia cechuje nowoczesny i minimalistyczny design, który idealnie komponuje się z innymi sprzętami AGD. Zastosowanie zawiasów Soft Closing – systemu miękkiego domykania piekarnika, to idealne rozwiązanie, dzięki któremu łatwo zamkniemy drzwiczki mając zajęte ręce. Docenią je także osoby ceniące sobie komfort użytkowania i ciszę oraz rodziny z małymi dziećmi. Wygodny uchwyt otwierający drzwiczki oraz niezwykle czytelny wyświetlacz czynią piekarniki urządzeniami bardzo użytecznymi i jednocześnie eleganckimi.