O czym pamiętać wybierając się zimą w góry?

wypad w gory zima

Jeśli nie widziałeś Tatr w zimowej odsłonie, masz czego żałować. Jak najszybciej znajdź wygodny nocleg pod Giewontem i przyjedź do Zakopanego. Oczaruje Cię piękno najwyższych polskich gór i przeżyjesz niezwykłą zimową przygodę. Zanim jednak postawiasz stopę na podhalańskiej ziemi, dowiedz się, o czym pamiętać wybierając się zimą w góry.

Zimowe uroki Tatr

Tatry w zimowej szacie zapierają dech w piersiach każdemu, kto kocha naturę i nieskażoną przyrodę. Fascynują niezwykłymi widokami, lśniącymi szczytami i czystą bielą nawisów śnieżnych. Kuszą atrakcyjnymi szlakami i trasami narciarskimi, zachęcając do zimowych aktywności. Możesz wędrować między reglami i dolinami, aż po przełęcze i ośnieżone szczyty albo uprawiać ulubione sporty, zjazdy narciarskie i narciarstwo biegowe. Chcesz pojeździć na łyżwach lub pozjeżdżać na sankach? Jest również gdzie. Zimowy pobyt w górach to także okazja do zaprzyjaźnienia się z kulturą podhalańską, nie tylko materialną, ale także kulinarną.

Najważniejsze to wygodny hotel

Przygotowanie do zimowego pobytu pod Tatrami zacznij od znalezienia wygodnego noclegu.  Baza noclegowa na Podhalu jest ogromna i urozmaicona, warto jednak  zarezerwować pobyt dużo wcześniej, zwłaszcza że w szczycie sezonu oferta staje się ograniczona. Najlepszym miejscem będzie pobyt w spokojnej okolicy, gdzie nie dociera zgiełk turystów. Dobrym przykładem jest położony w Kościelisku przy Tatrzańskim Parku Narodowym Hotel Eco Tatry, kameralny hotel z widokiem na Giewont. Właściciele hotelu przykładają dużą wagę do ekologii. Hotel ogranicza emisję odpadów i wykorzystuje energię odnawialną. Oferuje także smaczne i pożywne śniadania przygotowane z regionalnych produktów oraz dostęp do strefy SPA, w której można relaksować się po dniu pełnym wyzwań.

Co jeszcze jest ważne zimą w górach?

Pogoda w Tatrach zimą jest zazwyczaj słoneczna i przyjazna, choć mogą trafić się trudniejsze warunki atmosferyczne. Dlatego zimowa aktywność w górach wymaga odpowiedniego ekwipunku, zwłaszcza ciepłej i oddychającej odzieży oraz dobrych butów górskich. Wyruszając w górne partie Tatr, należy wyposażyć się w raki, a nawet w czekan. Zawsze zabieraj w góry plecak z dodatkową odzieżą, czymś do zjedzenia oraz z napojami, najlepiej ciepłą herbatą. Pamiętaj także o sprawdzaniu prognozy pogody.