Obiady dla zapracowanych – jak to zrobić?

dieta

Na brak czasu cierpi wielu Polaków i wiele Polek. Bardzo długo pracujemy, wykonujemy domowe obowiązki i finalnie nie wystarcza nam czasu nawet na chwilę odpoczynku. W tym codziennym zabieganiu należy natomiast znaleźć chwilę na zrobienie posiłków – a przynajmniej solidnego obiadu. Jak znaleźć na to czas? Jak powinna wyglądać dieta do domu dla zapracowanych?

Gotowanie w 15 minut

Jedną z metod robienia obiadów dla zapracowanych jest szybkie gotowanie. Smaczny i pożywny posiłek można przygotować w 15 minut, używając do tego jedynie kilku składników. Na rynku znajdziesz wiele książek kucharskich, prezentujących potrawy w kilkanaście minut. Możesz też skorzystać z przepisów, dostępnych w Internecie. Twoja dieta do domu może zawierać chociażby makaron z wędzonym łososiem i serkiem topionym, pierś z kurczaka z cukinią, curry i ryżem, grzybowe kaszotto z warzywnymi dodatkami, polędwicę z dorsza, gotowaną na parze z marchewką, ziemniakami i brokułem, a także wiele innych pyszności.

Przygotowanie posiłków na zapas

Inną możliwością jest przygotowanie posiłków na zapas. Wiele potraw może bowiem wytrwać w lodówce nawet tydzień. Inne można natomiast zamrozić. A zatem w weekend, kiedy mamy nieco więcej czasu, możemy po prostu zrobić hurtowe zakupy i w kilka godzin przygotować zestaw posiłków na cały tydzień. Świetnie sprawdzają się zarówno zupy, potrawki i sosy. Taka dieta w domu nie będzie jednak zawierała sałatek ze świeżej sałaty, warzyw, ze smacznym dressingiem. Takie rzeczy należy bowiem przygotować na świeżo. Po upływie kilku dni w lodówce nie będą się bowiem do niczego nadawały.

Catering dietetyczny

Bardzo popularnym ostatnio rozwiązaniem jest również catering dietetyczny. Taka dieta do domu sprawdzi się zarówno u singli, jak i wieloosobowych rodzin. Aby skorzystać z diety pudełkowej, wystarczy wejść na stronę danej firmy, oferującej takie usługi i wybrać ulubione menu. Z pewnością będziemy mieli możliwość wyboru co najmniej kilku, a nawet kilkunastu różnych opcji. W tym można zdecydować o liczbie kalorii dziennych posiłków. To znakomite rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w kuchni, a także dla rodzin o różnorodnych preferencjach kulinarnych. Każdego ranka znajdziesz pod swoimi drzwiami zestaw zdrowych i zbilansowanych posiłków na cały dzień.

Półprodukty i gotowe dania

Pewną możliwością jest również skorzystanie z gotowych dań i półproduktów, dostępnych w sklepach. Warto jednak podkreślić, że te dania zawierają wiele, szkodliwych substancji. Spożywanie takich posiłków nie powinno zatem stać się regułą.