Kobiece wnętrza – co powinniśmy o nich wiedzieć

0

Wnętrza urządzane przez kobiety różnią się od typowo męskich. Dominują inne kolory, kształty i dodatki. Faktem jest, że wnętrza są w stanie dużo powiedzieć o swoich właścicielach. Aranżacja pomieszczeń, to co do nich wybieramy nie jest przypadkowa. Wnętrza dużo mówią o właścicielach, o stylu życia, a także odzwierciedla osobowość. Czy to marzycielka, fanka sportu, a może kobieta sukcesu?

Wnętrze typowo kobiecie jest niepowtarzalne i wyjątkowe, urządzone z niezwykłą starannością i rozwagą. To właśnie wystrój odzwierciedla upodobania właścicielek. Kolory, akcesoria i dodatki pokazują zainteresowania, a nawet pracę.

Domowe zacisze

O domowe zacisze przeważnie dbają kobiety. Ład, harmonia i porządek panuje we wnętrzach strażniczek domowego ogniska. Kolory, meble, a nawet drobne dodatki są starannie dobierane z myślą o pielęgnowaniu relacji rodzinnych. W takich wnętrzach w większości możemy spotkać jasne barwy. Dotyczy to także okien, które także są w jasnych barwach i klasycznych kształtach. W domach u kobiet o takim charakterze często można spotkać połączenie salonu z kuchnią, która sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Strażniczka domowego ogniska dba o to, aby wszyscy w domu czuli się miło i bezpiecznie.

kobiece wnetrza co powinnismy o nich wiedziec 02

Wnętrza z pazurem

Wnętrza w których dominują intensywne kolory z pewnością należą do kobiet o silnym i odważnym charakterze. Kobiety o takich aranżacjach wnętrz są kreatywne, twórcze, a zdarza się nawet, że wybuchowe. Kochają odważne połączenia. Wiedzą czego chcą i twardo stąpają po ziemi. Ambitnie dążą co realizacji wyznaczonych celów. Podobnie jest w przypadku wystroju wnętrz. Otaczają je intensywne kolory. Krwisto czerwone, zielone czy nawet niebieskie okna nie są czymś nadzwyczajnym. Niektórych takie odważne połączenia mogą nawet drażnić. Dla tego typu właścicielek charakterystyczny będzie styl eklektyczny, czyli połączenie nowości z tradycją.

Minimalistyczne wnętrze

We wnętrzach w stylu minimalistycznym nawet najmniejszy dodatek ma znaczenie. Styl minimalistyczny we współczesnej aranżacji jest bardzo modny. Gospodynie takich wnętrz cechuje otwartość i towarzyskość. Lubią codzienność, cieszą się z małych rzeczy. W stylu minimalistycznym w którym króluje prostota, to właśnie okna stanowią jedno z głównych elementów dekoracyjnych. W takich wnętrzach doskonale sprawdzi się okno Quadro, które posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Świetnym pomysłem będzie także zastosowanie przesuwnych drzwi tarasowych, które wpuszczą do wnętrza piękno natury.