Obstawianie zakładów bukmacherskich na piłkę ręczną – jak podejść do tego tematu?

zaklady bukmacherskie

Piłka ręczna plasuje się w pierwszej piątce najchętniej śledzonych przez Polaków sportów drużynowych. Sprawia to, że bukmacherzy bardzo chętnie zamieszczają typy z nią związane na swoich stronach. Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z typowaniem szczypiorniaka? Opisujemy, w jaki sposób warto do tego podejść!

Piłka ręczna – jakie typy zakładów oferuje?

Zainteresowanie piłką ręczną przekłada się na dużą liczbę zakładów, które posiadają w swojej ofercie bukmacherzy. Z jakimi rodzajami typów można się spotkać w jej przypadku? Oczywiście najbardziej podstawowym jest obstawianie zwycięzcy. Rzadziej spotykane jest jednak typowanie konkretnych wyników ze względu na dużą liczbę goli w meczu. Popularniejszym typem zakładów jest w tym przypadku handicap.

Jednak również i w przypadku liczby goli możemy spotkać się z kilkoma rodzajami zakładów. Chętnie wykorzystywane jest typowanie poniżej/powyżej goli w całym meczu. Ten zakład może przybierać różne formy. Może dotyczyć ogólnej liczby bramek w spotkaniu, w danej połowie, w przypadku konkretnej drużyny, albo danego zespołu w konkretnej połowie. Wybór należy do nas.

Czasem można natrafić także na zakłady łączone, choć są one dosyć rzadko spotykane w ofertach polskich bukmacherów. Może być to np. zwycięzca pierwszej połowy oraz meczu. Osoby typujące piłkę ręczną bardzo chętnie korzystają również z zakładów live. Pozwalają one na typowanie spotkań w czasie rzeczywistym, reagując na dynamicznie zmieniającą się sytuację.

O czym pamiętać obstawiając piłkę ręczną?

Typowanie piłki ręcznej to dosyć wymagające zadanie ze względu na dużą liczbę zmiennych. Postanowiliśmy więc podzielić się kilkoma radami, w jaki sposób to robić. Podstawą typowania jest analiza statystyk. Przed wybraniem konkretnego typu należy sprawdzić m.in. ostatnie wyniki obu drużyn, a także uwzględnić charakterystykę danej ekipy. To wszystko ma ogromny wpływ na to, co zadzieje się na parkiecie.

Typując mecze szczypiornistów trzeba pamiętać, że piłka ręczna to sport niezwykle kontaktowy, a przez to również kontuzjogenny. Sprawia to, że często jeden lub więcej kluczowych zawodników nie może przystąpić do spotkania z powodu urazu. Kontrolowanie kontuzji to kolejny aspekt, który trzeba uwzględnić, ponieważ nieobecność ważnych graczy może znacząco wpłynąć na rozkład sił.

Nie warto również ograniczać się tylko i wyłącznie do typowania zwycięzcy. Zakłady bukmacherskie oferują wiele zdarzeń, których obstawianie jest bardziej opłacalne od podstawowego zakładu. Jeżeli nie masz pomysłu na konkretny typ, sprawdź blog.etoto.pl, gdzie znajdziesz ciekawe propozycje podsuwane przez zawodowych typerów, znających się na piłce ręcznej.