Organizacja ślubu – o czym warto pamiętać?

wynajem limuzyn do slubu

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie do którego trzeba się dokładnie przygotować. Trzeba wziąć odpowiednio wcześnie pod uwagę wiele czynników, które stoją na drodze do tego, aby ten “wielki dzień” okazał się być jednym z najpiękniejszych w życiu, a nie – organizacyjną klapą.

Zaproszenia i sala ślubna

Na organizacyjnej ślubnej drodze na początku powinien stanąć wybór zaproszeń. To one są wizytówką zarówno ceremonii zaślubin, jak i późniejszego wesela. Okazuje się, że wiele par ma problem z dokonaniem właściwego wyboru, więc warto rozpocząć zastanawianie się odpowiednio wcześnie. Kolejna ważna kwestia to to, czym pojedziemy do ślubu. Na auto w którym pojawimy się przed urzędem stanu cywilnego czy kościołem będą skierowane wszystkie oczy, zanim jeszcze goście zwrócą uwagę na nasze kreacje. Trzeba więc postawić na takie, które zrobi na nich wrażenie. Na szczęście na rynku są firmy, które oferują między innymi wynajem luksusowych limuzyn i samochodów. Warto szukać firm z wieloletnią tradycją i dużą flotą transportową, więc spokojnie można znaleźć w niej odpowiednie auto na naszą wielką uroczystość. Można także skorzystać np. w wypożyczenia busów, jeśli goście nie mogą we własnym zakresie dojechać na wesele, albo po prostu całej obsługi imprez okolicznościowych, w tym właśnie wesel.

Przeczytaj także: https://www.world360.pl/firma-transportowa-do-przewozu-osob-jak-wybrac-najlepsza/

Kiedy już zaproszenia i samochód są wybrane, to czas pomyśleć o miejscu w którym odbędzie się wesele. Wiele par rezygnuje z wystawnych przyjęć na koszt kameralnego obiadu w restauracji w gronie rodziny i przyjaciół. Inni jednak wolą wielkie wesele w sali, setką gości i zabawą do białego rana. Bez względu na to, na którą z opcji się zdecydujemy, ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie zadbać o rezerwację. Nie ma znaczenia czy wybór padnie na restaurację czy na salę lub dom weselny. Terminy często są zajęte nawet na dwa lata przed uroczystością.

Kreacje ślubne

O kreacje również należy zadbać odpowiednio wcześnie. Nawet, jeśli nie będą one szyte na zamówienie. Modeli na rynku jest mnóstwo i chodzi tu zarówno o garnitury, jak i suknie ślubne. Jeśli mamy upatrzone konkretne i tak może się okazać, że szybko będziemy musieli zrezygnować z planów. Co innego zdjęcie w katalogu, a co innego rzeczywistość. Ta może zweryfikować wszystkie nasze plany. Często wydaje się, że świetnie nam w skromnych stylizacjach, a jednak po przymierzeniu ich wyglądamy nie do końca dobrze. Podobnie może okazać się w przypadku garnituru – kolorystyka i krój mają ogromne znaczenie. Przed tak ważnym wydarzeniem, jakim jest ślub, trzeba więc odpowiednio wcześnie wybrać kreacje, aby potem nie fundować sobie niepotrzebnego stresu.