Otwieranie drzwi bez kluczyka. Czy to możliwe?

0

Jest to bardzo częsty problem, z którym boryka się wiele osób w swoim codziennym życiu. Czasami trzeba otworzyć drzwi bez klucza. Czasami trzeba znaleźć odpowiedni klucz we właściwym czasie. Jeśli w dzisiejszych czasach zgubiłeś klucz do swojego domu, to nie jest to powód do zmartwień. Możesz użyć specjalnych narzędzi, które pozwolą Ci dostać się do środka bez większych problemów. Jednak takie narzędzia mogą być w posiadaniu zarejestrowanych firm, które prowadzą legalną działalność, dlatego z pomocą może przyjść wezwanie profesjonalnego ślusarza.

Lockpicking – otwieranie drzwi bez klucza

Istnieje wiele sposobów na otwarcie zamka, ale jedną z najbardziej popularnych metod jest tzw. lockpicking. Lockpicks są głównie używane przez firmy, które oferują bezkluczowe wejście do drzwi i polega na pewnych technik manipulacji na zamki bez kluczy, z pomocą specjalnych narzędzi. Ważne jest, aby zauważyć, że metoda ta może lub nie może być szkodliwe dla zamka, wszystko zależy od tego, czy jest to zrobione przez doświadczonego profesjonalistę. Co ciekawe, narzędzia te są nielegalne dla osób prywatnych – tylko profesjonaliści w swoich dziedzinach mogą je legalnie posiadać (firmy i osoby, które profesjonalnie wykonują bezkluczowe otwieranie drzwi). Oczywiście istnieją również inne, mniej skuteczne sposoby otwierania zamków w domu, które zajmują więcej czasu niż użycie wytrychów.

Otwieranie drzwi samochodu bez klucza

Drzwi samochodu można otworzyć bez klucza przy użyciu techniki zwanej „bezkluczykowym wejściem”. Jest to proces polegający na włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go do pozycji „dostęp”. To odblokowuje drzwi i pozwala je otworzyć bez konieczności użycia klucza. Technikę tę można również zastosować do innych drzwi w samochodzie, takich jak drzwi bagażnika lub schowka na rękawiczki.

W przeciwieństwie do tej sytuacji, gdy nasz pojazd został zamknięty wraz z kluczykami i nie mamy do niego dostępu, istnieją dwa sposoby na otwarcie samochodu przez specjalistę www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl . Pierwszym i najlepszym sposobem jest użycie przyssawki do szyby i poduszki hydraulicznej. Metoda ta polega na przyłożeniu przyssawki do szyby samochodu, a następnie wygięciu jej lekko pod kątem. Następnie użyjesz hydrauliki, która będzie uszczelnić w miejscu wokół szyby przed rozszerzeniem luki utworzonej z jego stosowania. Wreszcie, trzeba będzie specjalny hak, który odblokowuje drzwi samochodów z wewnątrz nich – jeden ostatni krok tej metody! Inną opcją byłoby narzędzia, które można włożyć do zamków, takich jak te znalezione w budynkach mieszkalnych, gdzie są one manipulowane w taki właśnie sposób, więc otwierają odblokowane w tych miejscach też.

Na szczęście ta metoda działa tylko w starszych modelach samochodów. Jednak w przypadku nowszych samochodów, specjalista nie jest w stanie otworzyć zamka za pomocą tej strategii i należy zastosować bardziej bezpieczny proces, taki jak przyssawki lub poduszki hydrauliczne. Co ciekawe, proces ten jest znacznie bezpieczniejszy.