Ozdoba ślubna w postaci wianka

0
wianek

Planowanie ślubu i wesela to dla każdej kobiety jedno z największych wyzwań, dopilnowanie każdego szczegółu jest niezwykle ważne. Jedną z istotnych kwestii jest ubiór, czyli suknia ślubna oraz wszelkie dodatki do niej. Coraz częściej zapada decyzja o zastąpieniu klasycznego welonu wiankiem, zwłaszcza, gdy uroczystość ma się odbyć w stylu boho. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, warto przeanalizować wszystkie aspekty, które pozwolą na dobranie idealnego dodatku.

Wianek ślubny zamiast welonu

Wybór wianków jest ogromny, co zdecydowanie utrudnia podjęcie końcowej decyzji, panie młode mają do wyboru żywe i sztuczne kwiaty lub kolię. Pewne jest jedynie to, że całość musi ze sobą idealnie współgrać – w tym również fryzura oraz poszczególne elementy biżuterii. Styl rustykalny i boho są w ostatnim czasie często wybierane, a wianek ślubny wpisuje się w te scenerie wprost idealnie. Jest to symbol bliskości z naturą, a ponadto dodaje subtelności i dziewczęcego uroku. Ze względu na ograniczoną żywotność kwiatów, panie młode decydują się nierzadko na sztuczne, które nie zwiędną, nie zmienią koloru i umożliwią przechowanie produktu przez długi czas. Warto przywiązać do tego wagę głównie w okresie letnim, kiedy temperatury są wysokie. Wianek z oklapłymi kwiatami nie będzie wyglądał zachęcająco, dlatego należy zdawać sobie z tego sprawę przy składaniu zamówienia. Jeżeli mimo wszystko postawi się na wianek ślubny z żywych kwiatów, to należy go w dniu ślubu lub najwcześniej dzień przed uroczystością. Co ważne – kwiatki, z których powstaje ozdoba, powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, na przykład w lodówce.

wianek

Rękodzieło – wyjątkowy wianek ślubny

Wianek ślubny ze sztucznych kwiatów wydaje się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, dostępne ozdoby sprawiają wrażenie żywych. Będą idealne na sesję ślubną i pozostaną pamiątką tego najważniejszego dnia w życiu. Na portalu artyferia.pl znaleźć można wiele propozycji dla pań młodych, które chcą zachwycić wszystkich gości weselnych. Dostępne są modele całkowicie zaplecione z kwiatów, umieszczonymi tylko po jednej stronie lub na samym środku. W większości przypadków stosuje się specjalne stelaże, które można dowolnie regulować, dzięki czemu dopasują się na każdy obwód głowy. Sam wianek ślubny nie musi występować w wersji identycznej z bukietem, można wprowadzić pewne modyfikacje. Ozdobę powinno się natomiast dopasować do karnacji, koloru oczu, włosów i fryzury. Dla kobiet z jasnym kolorem cery poleca się wianki z kwiatów w pastelowych kolorach, dla ciemniejszych natomiast sprawdzą się odcienie bieli. Minimalistyczne produkty najlepiej będą prezentowały się w długich, rozpuszczonych włosach, natomiast grubsze w krótkich lub spiętych. Na sam koniec pozostaje kwestia ceny, koszt powinien zamknąć się w 150 złotych, im lepszej jakości sztuczne kwiaty, tym cena nieco wyższa. Oczywiście w przypadku innych dodatków, może się to zmienić. W każdym razie odwiedzając stronę artyferia.pl można zobaczyć wiele przydatnych inspiracji w tym zakresie.