Jak wybrać markowy zegarek dla mężczyzny? Kilka praktycznych porad

zegarek

Mężczyźni piastujący wysokie stanowiska kierownicze lub dzierżący stery własnego przedsiębiorstwa często muszą być w kilku miejscach jednocześnie. I choć ich harmonogram dnia pęka w szwach, z powodzeniem balansują pomiędzy terminami kolejnych spotkań, narad i wideokonferencji. W jaki sposób? Nieocenionym gadżetem okazuje się zegarek, czyli wierny druh każdego dżentelmena. Wprawdzie jest coraz częściej wypierany przez cyferblaty wyświetlanie na ekranie smartfona lub laptopa, lecz nic nie może równać się klasycznemu modelowi na rękę.

Kogo dochód pozwala na bardziej ekstrawaganckie wydatki, z pewnością powinien pomyśleć o zakupie markowego zegarka. Ten wybór tylko w niewielkim stopniu wiąże się z ambicją dołączenia do elitarnego grona lojalnych klientów najlepszych firm. Drogi zegarek to przede wszystkim poszanowanie dla artystów rzemiosła, którzy od wielu lat trwają na straży standardów jakości i rzetelnego podejścia do swojej profesji. Jak sam tytuł wskazuje, zaprezentujemy kilka praktycznych porad dotyczących zakupu tego rodzaju asortymentu.

Męski zegarek na skórzanym pasku, czy na bransolecie?

Przez lata, na niezliczonych arkuszach internetowego papieru starano się jednoznacznie odpowiedzieć na to fundamentalne dla miłośników zegarków pytanie, lecz wciąż rozstrzygnięcie sporu nie pojawia się na horyzoncie. Obie propozycje są równorzędne, więc w swojej kolekcji warto mieć i ekskluzywny zegarek na pasku, i gustowny egzemplarz na bransolecie. Dużo ważniejszą kwestią jest materiał wykonania.

Wśród pasków skóra wciąż wiedzie prym, choć coraz częściej zastępowana jest przez gumę lub parciane tworzywa. Lepiej byłoby, gdyby o tych alternatywach elegancki mężczyzna szybko zapomniał. Dżentelmeni wybierając markowe zegarki powinni z zainteresowaniem spojrzeć raczej na modele, których paski wykonano ze skóry aligatora: Montblanc Star 108769 lub Montblanc 4810 115071.

Natomiast kto rozważa zakup męskiego zegarka na bransolecie, ten musi odrzucić modele chromowane. Tylko stal szlachetna zapewnia długotrwałą eksploatację i wspaniały efekt wizualny. Tymi cechami wyróżnia się m.in. Montblanc Star 106465. Walory doskonałego wykończenia bransolety oraz koperty uwypukla szkło szafirowe wysokiej jakości, chroniące tarczę przed zniszczeniem i odporne na zarysowania.

Markowe zegarki na różne okazje

Do kluczowych determinantów wyboru należy także przeznaczenie zegarka. Wiadomo bowiem, że poza aspektem użytecznym służy przede wszystkim jako dodatek, którego głównym zadaniem jest podkreślenie atutów całej stylizacji. Trzeba zatem zastanowić się, jakich kompletów ubrań jest więcej w garderobie – sportowych, czy eleganckich? Wśród propozycji ekskluzywnych zegarków znajdą się idealne propozycje zarówno dla panów wiernych klasyce mody, jak i dla miłośników swobodnego sposobu bycia.

Reprezentantów pierwszej grupy zadowolić może automatyczny Montblanc TimeWalker 118291. Duża, stalowo-czarna koperta znakomicie koresponduje wizualnie z jasnobrązowym paskiem, a oznaczenia godzin na kremowej tarczy są doskonale widocznie. Model sprawdza się podczas fizycznych aktywności, jak i błogiego leniuchowania na urlopie. Pasuje do prostej i przez to ponadczasowej stylizacji – białego polo, beżowych chinosów i jasnych casualowych półbutów.

Dla mężczyzn, którzy często odbywają oficjalne spotkania z inwestorami i partnerami biznesowymi, dużo lepszą propozycją są zegarki z bransoletą. Nowoczesny design przyciąga uwagę i podnosi prestiż właściciela takiego luksusowego artykułu. Wyjątkowym modelem jest chociażby Montblanc Tradition 114369, który został przyozdobiony osiemnastokaratowym złotem i posiada bardzo stylowe rzymskie oznaczenia godzin w kolorze tego szlachetnego metalu.