Wybieramy trzy modele pneumatycznych kluczy udarowych

0
klucze udarowe

Sprawne funkcjonowanie przemysłowego zakładu produkcyjnego, punktu naprawczego i serwisowego lub warsztatu mechaniki samochodowe zależy nie tylko od wysokich umiejętności pracowników, ale także od narzędzi, jakimi się posługują podczas wykonywania swoich obowiązków. Jednym z bardziej przydatnych urządzeń jest pneumatyczny klucz udarowy. Jego użycie pozwala zwiększyć produktywność na stanowisku pracy, a części są solidnie zamontowane. Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Bestsellery wśród pneumatycznych kluczy udarowych

Firma Atmo to profesjonalny dostawca narzędzi pneumatycznych, które znajdują zastosowanie zarówno w pracy przemysłowej, jak i indywidualnej. W tym sklepie internetowym gama asortymentu jest niezwykle szeroka. Tylko sama kategoria obejmująca udarowe klucze pneumatyczne mieści aż kilkadziesiąt zróżnicowanych propozycji. W tym gąszczu ofert łatwo się pogubić, więc postanowiliśmy wybrać trzy, najciekawsze naszym zdaniem modele. Oto wyselekcjonowane produkty.

  • Przemysłowy klucz udarowy Fuji FW-50-7

Ten model to zdecydowanie Ferrari wśród pneumatycznych kluczy udarowych. Wprawdzie wielu klientów odstrasza wysoka cena (ok. 30 tysięcy złotych), ale nie jest to produkt przeznaczony do użytku indywidualnego. Jego zakupem powinni zainteresować się przede wszystkim właściciele dużych zakładów przemysłowych, w których dąży się do doskonałości na każdym odcinku linii produkcyjnej. Wysoka jakość Fuji FW-50-7 wynika m.in. z mocy, jaką urządzenie osiąga (max. 6000 Nm). Można jednak ją regulować w zakresie od 4400 do 5900 Nm, aby dopasować do aktualnej potrzeby na stanowisku pracy.

  • Prosty klucz udarowy Kuani KI-1837-6

Opisywany produkt spełnia swoje zadania m.in. w obsłudze flot pojazdów ciężarowych czy chociażby na odcinkach montażowych części konstrukcji stalowych. Prosty kształt udarowego klucza pneumatycznego Kuani KI-1837-6 doskonale sprawdza się w pracy ciągłej. Produkt waży niecałe 12 kilogramów, posiada jednocalowe wrzeciono oraz trzy stopnie regulacji w obu kierunkach. Na uwagę zasługuje również wytrzymała na drgania obudowa ze stali oraz aluminium.

  • Ultralekki klucz udarowy Du-Pas TDW-278V

Najtańszy z przedstawionych modeli, bo kosztujący ok. 800 złotych. Niska cena nieco zwodzi, ponieważ wciąż jest to sprzęt wysokiej klasy. Główną zaletą pneumatycznego klucza udarowego Du-Pas TDW-278V jest niewielka waga (tylko 3,8 kg), co zwiększa zręczność posługiwania się narzędziem. Na komfort użytkowania wpływ ma także ergonomiczny kształt rękojeści oraz idealne wyważenie. Produkt posiada zaczep do podwieszania, a mechanizm udarowy jest zatopiony w oleju, dlatego podzespoły klucza wolniej ulegają zużyciu.