Jak wybrać spray do nosa na katar?

spray na katar

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tak samo jak codzienne mycie zębów, tak i codzienna higiena nosa powinna być dla nas rutyną. Jak wiemy, to właśnie w nosie zaczynają się wszelkiego rodzaju niebezpieczne choroby układu oddechowego, dlatego też musimy podejmować odpowiednie kroki, aby im zapobiegać. Warto wybrać przede wszystkim odpowiedni spray do nosa na katar. Jednakże, czym właściwie powinniśmy się kierować przy jego wyborze?

Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości jaką jest katar, to koniecznie powinniśmy sięgnąć po środki, które mają za zadanie obkurczyć naczynia błony śluzowej i tym samym poprawiają drożność dróg oddechowych, dzięki czemu będziemy mogli prawidłowo oddychać. Warto sięgnąć po taki spray do nosa na katar, który jest łatwy w aplikacji i powstał na bazie oksymetazoliny, nafazoliny, kyslometazoliny, tetryzoliny oraz tymazoliny. Te właśnie substancje zmniejszają przekrwienie, wysięk oraz obrzęk nosa. Jeżeli katar nie przejdzie nam po kilku dniach, to może okazać się konieczna konsultacja z lekarzem.

Spraye do nosa – rodzaje

Generalnie rzecz biorąc preparaty do nosa występujące w formie sprayu, możemy podzielić na kilka rodzajów. Przede wszystkim dla naszego zdrowia i dla prawidłowego funkcjonowania błony śluzowej, zdecydowanie najbezpieczniejsza będzie czysta woda morska w sprayu, która jest łatwa w aplikacji, co jest ogromnym plusem. Taki właśnie preparat, doskonale sprawdzi się zarówno w czasie sezonowych infekcji, kiedy zmagamy się z katarem i mamy zatkany nos, ale przede wszystkim spray taki może byś stosowany wówczas, kiedy nasza śluzówka jest wysuszona na skutek wysokiej temperatury powietrza i jego niskiej wilgotności. Woda morska sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku oczyszczania naszego nosa z alergenów, takich jak pyłki drzew i traw. Dzięki działaniu nawilża

Jak wybrać dobry spray do nosa na katar?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że zawsze spray do nosa na katar, musi być dobrany odpowiednio do danego problemu zdrowotnego. Jeżeli zgadamy się z katarem sezonowym, katarem alergicznym, czy też mamy problemy z nosem, które są spowodowane suchym powietrzem, to z całą pewnością najlepsza okaże się sól fizjologiczna, bądź też woda morska. Jeżeli chodzi o wodę morską, to tutaj warto zdecydować się na taki preparat, który w swoim składzie nie będą zawierały konserwantów, czy też innych niebezpiecznych dodatków. W przypadku kataru alergicznego, czy też kataru infekcyjne, najlepszy będzie spray, który zostanie nam przepisany przez lekarza.