Kryminalna saga słynnej lekarki

kryminał

Tess Gerritsen to nie tylko popularna pisarka, ale również lekarz. Autorka wielu poczytnych książek regularnie zdobywa nowych czytelników i uznanie ekspertów literackich. Ciekawa fabuła i realistycznie zarysowane postaci sprawiają, że dzieła pisarki zyskują czytelników na całym świecie.

Kim jest Tess Gerritsen?

Tess Gerritsen debiutowała w 1987 roku, wydając swoją pierwszą powieść – romans z kryminalnym wątkiem. Jej kariera literacka znacząco przyspieszyła w 1996 roku, kiedy wydała thriller medyczny „Dawca”. Książka cieszyła się dużą popularnością, a prawa do jej ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount, choć ostatecznie nigdy nie doszło do nakręcenia produkcji. W kolejnych latach ukazały się kolejne książki Tess Gerritsen: „Grawitacja”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja” i „Klub Mefista”, które cieszyły się równie wielką popularnością czytelników oraz dobrymi ocenami krytyków literackich.

Książki Tess Gerritsen zostały przetłumaczone na 20 języków. Od lat regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Najpopularniejsze książki Tess Gerritsen

Pisarka specjalizuje się w dwóch gatunkach: romansach kryminalnych oraz thrillerach medycznych. Szczególnie cenione przez czytelników są dzieła drugiego gatunku. Ze względu na wyuczony zawód pisarki tworzone książki cechują się niezwykłym realizmem w tematyce okołomedycznej.

Fani najbardziej cenią serię powieści z panią detektyw Jane Rizzoli i Maurą Isles. Rizzoli to bardzo energiczna, żywiołowa policjantka pracujące w wydziale zabójstw. Bohaterka często z sukcesem podejmuje się spraw z pozoru beznadziejnych. Isles to natomiast współpracująca z nią patolog sądowa. Opanowanie Maury i żywiołowość Jane to mieszanka wybuchowa i równocześnie gwarancja wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Książki Tess Gerritsen, które powinien przeczytać każdy miłośnik kryminału, a także po prostu dobrze opowiedzianych historii, to przede wszystkim: „Dawca”, „Ogród kości”, „Osaczona”, „Ostatni, który umrze”, „Chirurg”, „Mumia”, „Telefon po północy”, „Dolina umarłych”, „Sobowtór”, „Z zimną krwią” czy „Czarna loteria”.

Fani pisarki cenią jej książki za interesującą fabułę, świetnie zarysowane postaci oraz lekki język, dzięki którym książki autorki czyta się dosłownie „jednym tchem”. Powieści te doceniają także „koledzy po fachu”. Na przykład, słynny Stephen King przyznał, że Gerritsen jest obecnie jedną z najciekawszych autorek swego gatunku. Najlepszym potwierdzeniem jego słów są wierni czytelnicy i rekordy sprzedaży – książki pisarki sprzedają się w bardzo wysokich nakładach.