Papa termozgrzewalna – gdzie znajduje zastosowanie?

remont dachu

Można powiedzieć, że papa termozgrzewalna wypiera dzisiaj inne rodzaje pap, które działać mają jako izolacja dachu. Stworzona ona została w bardzo przemyślany i nowoczesny sposóbi doskonale chroni dachy przed zawilgoceniem i innymi czynnikami. Zanim jednak dobierze się odpowiednią papę termozgrzewalną to warto dowiedzieć się jakie są rodzaje pap i czym taka papa się charakteryzuje.

Charakterystyka – Co warto wiedzieć na temat papy termozgrzewalnej?

Warto wiedzieć, że papa termozgrzewalna jest złożona z kilku warstw. To właśnie one pozwalają na ochronę dachu przed uszkodzeniami różnego typu i zawilgoceniem. Jeżeli chodzi o warstwę pierwszą to zabezpiecza ona produkt w czasie transportu czy też przechowywania w magazynie. Nazywa się ją warstwą spodnią. Kolejna warstwa nośna jest również bardzo ważna, gdyż odpowiada ona za ochronę papy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warstwa nośna niweluje rozciąganie i zwiększa elastyczność. Może być na wykonana za pomocą welonu szklanego, tkaniny szklanej, kompozytu poliestrowo-szklanego czy też włókniny poliestrowej. Dobór zależy w tym przypadku od tego gdzie papa dachowa ma zostać wykorzystana Kolejną warstwą jest warstwa izolacyjna. Dzięki niej izolacja dachu płaskiego jest możliwa. W warstwie tej wykorzystywany jest bitum, czyli masa asfaltowa, która chroni przed wodą i wilgocią.

Jakie wyróżniamy rodzaje pap termozgrzewalnych i co warto o nich wiedzieć?

Ogólnie izolacja dachu płaskiego nie jest taka prosta jak się wydaje i papa termozgrzewalna musi być odpowiednio dobrze dobrana. Można wyróżnić kilka rodzajów takich pap. Papa podkładowa to rodzaj, który stosowany jest bezpośrednio na podłożu. To swojego rodzaju warstwa izolacyjna, która chroni przed ogniem w procesie zgrzewania. Papa nawierzchniowa to z kolei wyróżnia się dużą odpornością na warunki pogodowe. Jeżeli chodzi o papę jednowarstwową to wymaga ona bardzo dokładnego położenia. Precyzja jest tutaj najważniejsza, aby zachować pełną szczelność.