Pizza rodem z profesjonalnego lokalu gastronomicznego, ale w domu? Czy to możliwe? Jak najbardziej. Jednak żeby móc cieszyć się włoskim plackiem najwyższej jakości, potrzebne są nie tylko odpowiednie składniki, ale i sprzęt. Który sposób zasilenia pieca da lepsze rezultaty? Na które parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu?
Piec hybrydowy do pizzy do użytku komercyjnego i prywatnego
Czym różnią się od siebie piec do pizzy opalany drewnem lub gazem? Obie wersje są podobne pod względem wyglądu, a w dodatku dostępne w wielu wersjach (np. jednokomorowe lub dwukomorowe) i służą do tego samego. Na czym więc skupić się podczas wyboru sprzętu? Istotne będą:
-
Materiał wykonania – zależnie od przeznaczenia, powinien gwarantować albo estetyczny wygląd, albo dużą wytrzymałość.
-
Ilość komór – jedna może nie sprawdzić się nawet w przypadku użytku prywatnego, gdy piec będzie używany podczas zjazdu rodzinnego.
-
Przeznaczenie – restauracje powinny zwrócić uwagę na koszty eksploatacyjne.
-
Miejsce, w którym będzie umieszczony – pod względem materiałów znaczenie ma, czy piec będzie w ogrodzie, czy może jednak z tyłu zaplecza lokalu.
-
Temperatura maksymalna – 500°C to wartość minimalna, która pozwoli cieszyć się równomiernie i szybko wypieczoną pizzą.
Piec hybrydowy do pizzy opalany drewnem i gazem to możliwie najlepsza opcja pod względem technicznym, która łączący zalety obu sprzętów.
Który piec hybrydowy do pizzy sprawdzi się lepiej?
Piec do pizzy opalany drewnem sprawdzi się szczególnie dobrze w ogrodzie lub kuchni kaflowej wolnostojącej. Są tańsze, często zaprojektowane w ciekawy wizualnie sposób i mogą posłużyć jako kominek w pomieszczeniu, które trzyma dobrze ciepło.
Piec opalany gazem to idealne rozwiązanie dla restauracji. Mniejszy koszt użytkowy. W dodatku jest łatwy w obsłudze (brak potrzeby dorzucania drewna lub czyszczenia popiołu) i szybko się nagrzewa.
Oba urządzenia łączy wspólna rzecz – pozwolą cieszyć się pizzą o niepowtarzalnym smaku!