Termoizolacja dachu – jakie materiały wybrać?

termoizolacja dachu

Domownicy ciągle narzekają, że jest zimno? Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne i jedną z nich są nieocieplone połacie dachowe. Mówi się nawet, że nieocieplone połacie dachowe to najczęstsza przyczyna tego, iż w domu jest zimno. Prawidłowo wykonana termoizolacja jest więc czymś niezbędnym. Oczywiście wszystko kosztuje, ale życie przy uciekającym cieple też nie jest rozwiązaniem.

Jaki materiał na termoizolację dachu?

Jak łatwo zauważyć, termoizolacja dachu może zostać wykonana przy pomocy różnych materiałów. Naturalnie nie oznacza to tego, że każda opcja jest dobra. Nie znajdziemy materiałów, o których klienci wypowiadają się w samych superlatywach. Każda propozycja ma zalety, ale i wady.

Świetnie widać to choćby, kiedy spojrzy się na styropian. Popularność styropianu można określić efektem tego, iż materiał ten jest lekki i stosunkowo tani. Poszukiwanie czegoś relatywnie taniego jest zrozumiałe, ale pamiętajmy, że na koniec najważniejszy jest efekt. Poza tym przeprowadzenie termoizolacji to swego rodzaju inwestycja – to zmiana, która ma służyć bardzo długo. Warto również mieć świadomość tego, czego się potrzebuje. Termoizolacja za pomocą styropianu możliwa jest wyłącznie przy zastosowaniu specjalnego materiału.

Pokrycie dachowe

Kiedy znajdzie się odpowiedni materiał, trzeba zadbać o właściwe pokrycie dachowe. Sprzedaż pokryć dachowych to temat, który wywołuje wiele emocji. Z jednej strony mamy wiele rozwiązań, natomiast z drugiej krąży mnóstwo opinii – także tych niesprawdzonych. Naturalnie zawsze bardzo ważne jest też to, jaka firma odpowiada za wybrane pokrycie.

Dachówki ceramiczne bezsprzecznie możemy zaliczyć do najbardziej cenionych i długowiecznych rodzajów pokrycia. Co z tego jednak, gdy ktoś wybiera niesprawdzonego producenta? W przypadku dachówek ceramicznych ważne jest też to, że nie obejdzie się bez specjalnie wzmocnionej więźby. Nie sposób też nie wspomnieć o cenie – tanio nie jest.

Termoizolacja pociąga za sobą spore koszty, ale właściwie wykonana z pewnością jest opłacalna.