Piękna cera dzięki… krwi. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg osoczem bogatopłytkowym?

pielegnacja twarzy

Być może słyszałaś o tzw. wampirzym liftingu – zabiegu szczególnie lubianym przez gwiazdy i celebrytki. To zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący własną krew pacjenta. Brzmi strasznie? Bez obaw. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny, bezbolesny i przede wszystkim bardzo skuteczny. Sprawdź, co może zdziałać dla Twojej skóry osocze bogatopłytkowe.

Co to jest i jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to skoncentrowane płytki krwi, pozyskiwane w wyniku procesów z użyciem specjalistycznych maszyn z krwi własnej pacjenta. Stężenie płytek krwi jest w nim większe niż w osoczu naturalnym (fizjologicznym). Jest bogate w naturalne składniki aktywne o dobroczynnym działaniu. Składa się przede wszystkim z substancji i czynników wzrostu koniecznych do odbudowy bądź naprawy naczyń krwionośnych oraz tkanek.

Po raz pierwszy osocze bogatopłytkowe wykorzystano w 1987 roku podczas zabiegu kardiochirurgicznego. Od tego czasu znacząco poprawiła się technologia produkcji osocza, a także zwiększyła lista defektów i chorób, w którym można je wykorzystywać. Od kilku lat osocze bogatopłytkowe stosowane jest powszechnie w zabiegach medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe – naturalny wybór dla Twojej skóry

Głównym zadaniem zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest biostymulacja komórek skóry. Zawarte w nim czynniki wzrostu pobudzają dojrzewanie i namnażanie komórek naskórka oraz skóry właściwej. W efekcie skóra staje się lepiej nawilżona, napięta i jędrna.

pielegnacja twarzy

Osocze pozyskiwane z krwi danej osoby jest naturalne, nie uczula i nie wywołuje innych niebezpiecznych reakcji skórnych. Sprawdza się więc znakomicie w przypadku alergików, pacjentów, którzy źle reagują na różne preparaty kosmetyczne i którym zależy na naturalnych rozwiązaniach w medycynie estetycznej. To polecany zabieg dla tych kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą rozjaśnić lub zlikwidować blizny (np. potrądzikowe), rozstępy, poprawić napięcie skóry, owal twarzy, a także zahamować procesy łysienia i wypadania włosów. Zabieg wykazuje działanie odżywcze, nawilżające i regenerujące. Jego efektem jest uzyskanie odmłodzonej, wygładzonej i promiennej cery o prawidłowym kolorycie.

“Wampirzy lifting” stanowi bezpieczną, naturalną i przede wszystkim skuteczną alternatywą dla innego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej, m.in. mezoterapii czy też wykorzystujących kwas hialuronowy lub toksynę botulinową.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym – Katowice

Aby mieć pewność najlepszych rezultatów, najlepiej oddać się w ręce specjalistów o dużym doświadczeniu w przeprowadzaniu zabiegów, w których wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe Katowice to miasto, w którym znajdziesz nowoczesny gabinet Dermapoint wykonujący profesjonalne zabiegi osoczem. Doświadczeni eksperci wykorzystują innowacyjne zestawy Tropocells do uzyskania osocza bogatopłytkowego, a następnie bezboleśnie wstrzykują je w miejsca na skórze, które wymagają regeneracji. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie kilku zabiegów osoczem bogatopłytkowym w Katowicach.