Płytki granitowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

plytki granitowe

Kamień naturalny jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Nic dziwnego, oprócz tego, że jest trwały, to z powodzeniem można wybierać w jego rożnych kolorach i wzorach. To sprawia, że wpisuje się on w potrzeby zarówno inwestorów prywatnych, jak i tych, którzy stawiają na budownictwo komercyjne. Jednym z najchętniej wybieranych kamieni jest granit. Czemu zawdzięcza swoją popularność i dlaczego warto inwestować w wykonane z niego płytki? Podpowiadamy.

Płytki granitowe – co warto o nich wiedzieć?

Płytki z granitu to nic innego jak płytki wykonane z kamienia naturalnego, a mówiąc bardziej precyzyjnie – skały magmowej. Ta powstaje na skutek trwającego miliony lat procesu – krzepnięcia magmy znajdującej się w skorupie ziemskiej. Granit oprócz tego, że jest bardzo trwały i efektowny cechuje się charakterystycznym wyglądem. Z powodzeniem można powiedzieć, że każdy jego blok jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że jest bardzo chętnie wybieranym materiałem przez amatorów nieszablonowych rozwiązań i jednocześnie takich, które posłużą na lata.

Granit – synonim elegancji i trwałości

To, co przemawia za zakupem płytek granitowych jest już wspomniana elegancja oraz trwałość. Bardzo ważnym czynnikiem determinującym decyzję zakupową jest to, że są one odporne na działanie wysokich temperatur, jak również wszelkiego rodzaju powstawanie rys, pęknięć, odpryśnięć czy też ścieranie. Właściwie impregnowane płytki nie są podatne na wilgoć, co w praktyce oznacza, że sprawdzą się także w pomieszczeniach w których taka jest, w tym m.in. w łazienkach.

Granit, to także elegancja. Bardzo dobrze sprawdzi się zarówno we wnętrzach w których stawia się na klasykę i minimalizm, ale równie dobrze odnajduje się w takich, w których dominuje nowoczesne podejście do tematu aranżacji. Podkreśla np. skandynawską prostotę, jak również wpisuje się industrialną surowość, pełną czerni, betonu czy też cegły. Płytki granitowe podkreślą ich charakter, ale równie mocno pokażą, że mają swój niepowtarzalny.

Płytki z granitu i ich wszechstronne zastosowanie

Niewątpliwą zaletą płytek wykonanych z granitu jest ich wszechstronne zastosowanie. W praktyce oznacza to, że bardzo dobrze odnajdą się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Do wyboru jest m.in. granit polerowany, idealny do kuchni czy też łazienek. Można także postawić na granit szczotkowany, który bardzo dobrze spisze na nawierzchniach w pomieszczeniach komercyjnych – jest bardzo wytrzymały. Kolejne to granit promieniowany lub młotkowany. Te często wykorzystywane są m.in. do budowy tarasów, albo chodników czy też podjazdów.