Smycz czy szelki – co wybrać na spacer z psem?

smycz dla psa

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu, którą właściciel koniecznie musi mu zapewnić. Podczas gdy jednemu zwierzakowi wystarczy krótki spacer, innemu potrzebnych będzie nawet kilka godzin intensywnego wysiłku fizycznego. Podczas wyjść z psem warto wykorzystać praktyczne akcesoria spacerowe, takie jak smycz Flexi lub wybrane szelki. Kiedy więc warto zabrać na spacer psa na eleganckiej smyczy, a kiedy lepiej ubrać go w wygodne szelki?

Jaką smycz wybrać na spacer z psem?

Smycz dla psów doskonale sprawdzi się podczas krótkich, spokojnych spacerów. Można ją szybko przypiąć do obroży i zaoszczędzić sporo czasu na przygotowywaniu zwierzaka do wyjścia z domu. Ciekawą opcją są smycze Flexi, czyli modele automatyczne, takie jak np. https://www.pupilek.com.pl/Smycze-Flexi-c206. Można je zablokować na wybranej długości dzięki guzikowi umieszczonemu w wygodnej rączce. Smycz jest łatwa w obsłudze, a zarazem wyjątkowo praktyczna. Świetnie sprawdzi się podczas spacerów z niewielkimi psami, które mają tendencję do nagłego odbiegania od właściciela. Wygodna i prosta w użyciu blokada pozwala zachować kontrolę nad rozszalałym zwierzakiem i dopilnować jego bezpieczeństwa. Smycze Flexi chronią również właściciela psa — pozwalają one uniknąć potknięcia się dzięki systemowi zapobiegającemu zwisaniu smyczy. Decydując się na tego typu dodatek spacerowy, należy koniecznie odpowiednio dobrać go do wielkości psa, aby smycz nie uległa zerwaniu.

Szelki dla psa idealne na dalsze wyprawy

Szelki dla psa to z kolei świetny wybór dla sportowców, którzy chcą dzielić się swoją pasją z własnym czworonogiem. Szelki warto wybierać w takich sytuacjach, jak wycieczka rowerowa czy dłuższy bieg. Wówczas nie trzeba obawiać się nagłych szarpnięć, które w innej sytuacji mogłyby poddusić zwierzaka. Choć na spacery z małymi psami warto zabierać smycze Flexi, to duże czworonogi lepiej ubrać w szelki. Pozwalają one łatwiej utrzymać zwierzę w razie niebezpiecznej sytuacji, a jednocześnie uniemożliwiają podduszenie go. Szelki to także świetnie rozwiązanie podczas wycieczek rowerowych, ponieważ w przeciwieństwie do obroży nie są w stanie zsunąć się samoistnie z ciała psa. Czasami można wykorzystać wybraną smycz Flexi również podczas długiego spaceru ze szczeniakiem. Wówczas opcja zablokowania smyczy może okazać się niezastąpiona — szczególnie jeśli uwagę małego psa zwróci przelatujący nisko ptak czy inne niewielkie zwierzę w pobliżu.

Tak naprawdę najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w obydwa te akcesoria spacerowe. Podczas krótkich spacerów z powodzeniem można korzystać ze smyczy Flexi, zaś na uprawianie sportu zabierać psa ubranego w szelki. Taka różnorodność pozwala zadbać o dobro zwierzaka i jednocześnie o wygodę właściciela.