Poduszka antyalergiczna i jej zalety

0

Wybór odpowiedniej poduszki ma bardzo duży wpływ  na jakość snu w nocy, a także na komfort w trakcie drzemek za dnia. Dlaczego wybór poduszki ma aż takie znaczenie? Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze poduszki i jakie zalety ma poduszka antyalergiczna. 

Poduszki antyalergiczne, czyli jakie?

Poduszki antyalergiczne to poduszki wykonane z materiałów przyjaznych alergikom. Dzięki nim osoby z alergią nie muszą obawiać się wypełnienia z puchu, pierza, ani wełny, które utrudniają oddychanie, wywołują kaszel, katar i inne, nieprzyjemne reakcje alergiczne. Dla osób, które nie zmagają się z uczuleniami, poduszki antyalergiczne to także świetne rozwiązanie. Na przykład poduszka antyalergiczna 70×80 z mikrofibry, wykonana z jedwabiście gładkiego i lekkiego materiału, jest przewiewna i wyjątkowo trwała.

Jakie są zalety poduszek antyalergicznych?

Poduszki antyalergiczne mają też inne zalety. Materiały, z których są wykonane, pozwalają na optymalną cyrkulację powietrza i odpowiednią izolację cieplną. Kołdra i poduszka antyalergiczna to produkty dostępne w standardowych rozmiarach. Znakomicie prezentują się, jeśli nałożono na nie pościel z bawełny satynowej. Spanie w takim zestawie przypomina zasypianie w najdroższych jedwabnych materiałach.

Dlaczego wybór poduszki jest taki istotny?

Ułożenie głowy w trakcie snu bywa kluczowe dla jakości wypoczynku. Jeśli poduszka jest zbyt miękka lub zbyt twarda, mogą się pojawić problemy z zaśnięciem, a także dyskomfort po przebudzeniu. W trakcie snu ciało powinno znajdować się w wygodnej, w miarę prostej pozycji. Zbyt nisko lub zbyt wysoko ułożona głowa może się skończyć pobudką z bólem głowy. Ułożenie głowy w trakcie zasypiania ma równie ważny wpływ na jakość snu, jak to, czy zaciskamy zęby przez sen. Napięcie mięśni karku i barków, które powstaje przy niewygodnej pozycji głowy, może prowadzić do regularnych bóli głowy i bolesnych napięć w górnej części pleców. Właśnie dlatego warto zainwestować w porządny model poduszki  i zapewnić głowie odpowiednie wsparcie.