Producent trawy – Czym powinien się wyróżniać na rynku?

sztuczna trawa

Zadbany ogród jak wiadomo potrafi bardzo dobrze cieszyć oko. Prace ogrodowe są jednak czymś, co wymaga od ludzi dużo czasu, wiedzy, narzędzi jak też i umiejętności. Nie każdy posiada takie aspekty w kwestii ogrodnictwa. Dlatego też powstaje coraz więcej ciekawych udogodnień dla osób, które chcą cieszyć się pięknym ogrodem, jednocześnie nie poświęcając na niego zbyt wiele czasu. Do najbardziej popularnych rozwiązań należy trawa z rolki. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie chcą czekać aż ich trawnik urośnie. Co warto wiedzieć o trawie w rolce i jak wybierać producenta?

Dobór dobrego producenta trawy w rolce – Czym się kierować?

Zaniedbany trawnik w ogrodzie czy też na działce nie jest wyglądem przyjemnym i estetycznym. Dlatego właśnie firmy z branży ogrodniczej oferują trawę w rolce. Dobry producent trawy w rolce nie tylko zaproponuje najbardziej optymalny produkt dla swojego klienta, lecz także pomoże go położyć na danym terenie, jak też przekaże istotne wskazówki dotyczące pielęgnacji trawy.

Zalety trawy w rolce

Trawa z rolki to sposób na szybkie zazielenienie ogrodu czy też działki. Klient decydujący się na takie rozwiązanie nie musi czekać długich tygodni, aż trawa wyrośnie. Do ogrodu dostarczana jest gotowa, wyrośnięta trawa. Wystarczy tylko sprawnie ją położyć, aby już niedługo móc cieszyć się pięknie wyglądającym i zdrowym trawnikiem. Nie można jednak zapomnieć o tym, że trawnik taki wymaga pielęgnacji.

Pielęgnacja trawnika z rolki

Trawa w rolce czy też trawnik dywanowy wymaga pielęgnacji. Do najważniejszych kwestii należy oczywiście regularne podlewanie. Do tego dochodzi oczywiście regularne koszenie trawnika. Pierwsze koszenie należy zaplanować, gdy trawa nie przekracza jeszcze 10 cm wysokości. Nawożenie trawy w rolce to kolejny z punktów, które trzeba spełnić. Warto wykorzystywać nawóz wieloskładnikowy. Do końca sierpnia zaleca się używać nawozu o dużej ilości azotu. Następnie warto zmienić go na nawóz typowo jesienny.