Nogi do stołu – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

biurko

Przy wyborze kolejnych elementów wyposażenia biura, po etapie farb i wykładzin, nadchodzi czas na meble. Głównymi meblami w biurze są biurka, fotele i stoły. Fotele są do pewnego stopnia osobną kategorią, ale biurka i stoły mają pewne elementy wspólne na które warto zwrócić uwagę.

Jaka praca będzie wykonywana przy stole?

Głównym aspektem wyboru mebli do miejsca pracy jest cel i sposób ich użycia. Jest wiele rodzajów wykonywanych zawodów, które potrzebują stołu lub blatu biurka. Tym co kojarzy się automatycznie, jest praca biurowa przy komputerze.

Są jednak i inne możliwości, szczególnie w kontekście stołów. Te mogą być używane w warsztacie samochodowym, w kuchni, czy jako blat dla architekta. Nogi do stołu, które będą wybrane, muszą zależeć właśnie od wykonywanej przy nich pracy.

Wybory zależne od zastosowania

Przy wyżej wymienionych pracach, liczą się inne zalety. Dla stołu do warsztatu, z uwagi na możliwe wypadki, jest to to wytrzymałość. Takie nogi powinny być zrobione z odpornego materiału, najlepiej mocnego metalu.

Gdy ważna jest ładna podstawa stolika producent będzie kluczowy, bo tutaj będzie się szukać konsultacji dotyczącej aranżacji wnętrz. Jest to konieczne w branżach, które dotyczą wyglądu. Wygląd stołu jest ważniejszy w sklepie z ubraniami, niż w warsztacie samochodowym. I odwrotnie: wytrzymałość jest w nim zdecydowanie mniej ważna.

Kolejny aspekt to regulowany stelaż. Ten będzie ważniejszy w miejscu, gdzie na tym stole mogą pojawić się różne projekty przestrzenne na które będzie trzeba patrzeć pod różnym kątem. Wtedy kluczem jest możliwość podwyższania go i obniżania, by móc przypatrzeć się detalom danego projektu.

Podsumowując: wybór stołu, zależy od tego jak będzie się z niego korzystać. Ostatnia sytuacja, to gdy stół jest tylko uzupełnieniem, a nie centrum jakiegoś działania. Wtedy znaczenie ma kolorystyka i dobranie jego wyglądu tak, by pasował do innych mebli w pomieszczeniu, które miały priorytet podczas zakupów.