Szybki remont bez wcześniejszego planowania? To może się udać!

0

Przeważnie do nawet najmniejszego remontu przygotowujemy się odpowiednio wcześniej. Planujemy termin, szukamy ekipy fachowców, wybieramy nowe kolory, elementy wyposażenia. Czasami jednak przychodzi chęć, by zmienić coś nagle, na już, spontanicznie! Czy taki szybki remont ma szansę wypalić? Oczywiście, że tak! Potrzebne są tylko odpowiednie artykuły.

Pakowanie na śniadanie

Niezależnie od tego, czy na początku tygodnia przyszła nam do głowy myśl, by zmienić kolor ścian, czy też postanowiliśmy wyburzyć ściankę działową, by powiększyć pomieszczenie, musimy zabezpieczyć swój dobytek. Potrzebne są nam zatem produkty, które posłużą do pakowania. Pozwolą skutecznie ochronić wyposażenie przed zabrudzeniami, kurzem, pyłem, zachlapaniami, ale i uszkodzeniami mechanicznymi. Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu spontanicznych właścicieli?

Zaczynamy od pakowania, zatem konieczne będą kartony o różnych rozmiarach i pojemnościach. Warto poszukać ich w sklepach internetowych specjalizujących się w dostarczaniu takiego asortymentu, by mieć pewność, co do ich jakości. Oferuje je między innymi hurtownia Opakowania24.eu. W większych kartonach najlepiej pakować lekkie artykuły, by łatwo było je przenosić. Te mniejsze, o grubszej tekturze z właściwie dobranym rodzajem fali decydującym o wytrzymałości i trwałości, sprawdzą się do zabezpieczania cięższych przedmiotów.

Nim klapy kartonów zostaną zamknięte, należy zapewnić ochronę pakowanym elementom, szczególnie delikatnym, kruchym, łatwo podlegającym uszkodzeniom. Przydaje się zatem folia bąbelkowa, która amortyzuje wstrząsy, a do tego chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Gdy klapy już zostaną zamknięte, pozostaje zakleić je taśmą lub owinąć folią stretch. Taka dodatkowa ochrona sprawdza się w szczególności, gdy kartony mają być przetransportowane lub przechowywane w pomieszczeniach, gdzie panuje wilgoć i łatwo o zabrudzenia.

Wygodnie, sprawnie, bezpiecznie, czyli szybki remont pełną parą!

Nim zabierzemy się do remontu, musimy pamiętać o tym, że powinien on przebiegać nie tylko sprawnie, ale i w pełni bezpiecznie. Ochrony wymagają meble, ściany, okna czy drzwi – w zależności od podejmowanych działań. Zabezpieczenie jest jednak niezbędne również dla nas. Z tego względu warto stawiać na zakup akcesoriów, które przydają się podczas każdego remontu.

Co powinno znaleźć się pod ręką? Profesjonalny nóż do cięcia tapet czy folii, a także taśm. Przydaje się plastikowy nożyk z łamanym ostrzem. Obydwa produkty pozwalają łatwo i przede wszystkim bezpiecznie uporać się z cięciem różnych materiałów. Używanie kuchennego noża jest uciążliwe, a do tego łatwo o skaleczenie.

Skoro mowa o bezpieczeństwie, nie powinno na wyposażeniu zabraknąć specjalnej folii ochronnej. Jej zadaniem jest uchronienie podłogi (i nie tylko) przed zachlapaniami i innego rodzaju zabrudzeniami. Ponadto ustawienie na niej drabiny, by na przykład pomalować sufit, nie grozi ślizganiem się po podłodze.

Proste w zastosowaniu artykuły, niedrogie, a doskonale spełniające swoje funkcje. Z tymi produktami przeprowadzenie szybkiego remontu, którego dotychczas nie było w planach, jest możliwe!