Prowadzisz wypożyczalnię aut? Zabezpiecz pojazdy systemem radiowym

prowadzisz wypozyczalnie aut zabezpiecz pojazdy systemem radiowym

Jednym z bardziej lubianych przez złodziei miejsc, z których w łatwy sposób można ukraść auto, są wypożyczalnie pojazdów. Jeżeli więc jesteś właścicielem firmy oferującej samochody na wynajem na określony czas, zadbaj o odpowiednią ochronę Twojej floty. System radiowy da Ci pewność, że porwane auto wróci do Ciebie w ciągu doby.

Z tego tekstu dowiesz się, jak działają odbiorniki radiowe i dlaczego są lepszym rozwiązaniem niż lokalizatory GPS. Podpowiemy Ci też, jakie urządzenie od IKOL zaoferuje Ci jednocześnie niezagłuszalne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą i szereg funkcji z zakresu monitoringu GPS.

Jak kradzione są auta z wypożyczalni?

Jest kilka typów złodziei kradnących auta z wypożyczalni:

  1. Osoby wynajmujące samochód przy użyciu fałszywych dokumentów.
  2. Osoby, które wynajmują auto przy użyciu własnych prawdziwych dokumentów i nie zwracają uwagi na konsekwencje.
  3. Osoby, które po prostu nie oddają auta, ciągle przedłużając czas jego wynajęcia, a na koniec całkowicie zrywają kontakt z wypożyczalnią.

Jak działa system radiowy?

System radiowy o nazwie IKOL SVR to niezawodny sposób na objęcie każdego auta odpowiednią ochroną przeciwkradzieżową. Wystarczy umieścić odbiorniki radiowe w pojazdach, by optymalnie je zabezpieczyć.

Warto przy tym zauważyć, że 2 z 3 wersji systemu SVR nie dają kierowcy możliwości monitorowania pojazdu w czasie rzeczywistym. Obsługujące je moduły nie mają wbudowanego GPS-a  i pozostają uśpione do momentu zawiadomienia Centrum Operacyjnego i policji o przestępstwie.

Jeżeli samochód zostanie przejęty przez złodzieja, jego właściciel dokonuje zgłoszenia, dzwoniąc do Centrum Operacyjnego IKOL i na policję, podając przy tym specjalny Kod Sekretny. Chwilę później grupy poszukiwawcze ruszają na akcję odzyskania pojazdu, by na koniec zwrócić go osobie, do której należy.

Dlaczego radiowa ochrona pojazdu a nie GPS?

Czy wiesz już, dlaczego monitoring GPS nie jest skuteczną metodą na ochronienie pojazdu przed kradzieżą? Głównym powodem jest łatwość zagłuszenia systemów geolokalizacyjnych GPS, które nie zostały stworzone w celach przeciwkradzieżowych. Ich przeznaczeniem jest lokalizowanie pojazdów, ludzi, przedmiotów itp. w czasie rzeczywistym oraz wyznaczanie tras.

Z kolei system radiowy IKOL SVR jest niemożliwy do zagłuszenia i nawet zagłuszarki nie są w stanie go zakłócić (a jedynie ułatwiają namierzenie auta). Co więcej, jego sygnał działa na objętej tajemnicą częstotliwości i dociera do takich miejsc, jak garaże, tunele czy też metalowe baraki. To o wiele lepsze zabezpieczenie od mechanicznych blokad, które w dzisiejszych czasach nie stanowią dla złodziei żadnej przeszkody.

Każdy moduł radiowy IKOL SVR jest montowany w pojeździe przez Certyfikowanego Montażystę IKOL. Miejsca, w którym go ukryto, ze względów bezpieczeństwa nie zna nawet kierowca. Z pewnością nie odkryje go również złodziej.

Radiowe bezpieczeństwo i praktyczny monitoring

Mimo że monitoring GPS nie zagwarantuje bezpieczeństwa Twojemu pojazdowi, jest on bardzo przydatny w wielu sytuacjach. Warto zatem wyposażyć auto nie tylko w odbiornik radiowy, ale także w wysokiej jakości GPS samochodowy.

Nie musisz jednak kupować oddzielnie dwóch urządzeń. IKOL SVR Sky jest najbardziej rozbudowanym wariantem systemu radiowego, więc łączy w sobie funkcjonalności obu tych modułów.

IKOL SVR Sky to:

  • radiowe zabezpieczenie samochodu w Polsce i za granicą – na terenie Europy,
  • możliwość konfigurowania alertów informujących m.in. o nieautoryzowanym ruchu czy odholowaniu pojazdu,
  • możliwość zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta,
  • monitoring GPS – dzięki niemu możliwe jest obserwowanie aktualnej lokalizacji pojazdu, sprawdzanie historii przejazdów czy tworzenie raportów.

Ponieważ moduł z IKOL SVR Sky oferuje możliwość monitoringu GPS i ustawiania alarmu, zostaniesz powiadomiony o każdej próbie kradzieży i będziesz mógł sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się złodziej.

Możliwość odcięcia rozrusznika

Kolejnym plusem IKOL SVR Sky jest możliwość odcięcia rozrusznika w pojeździe. Można z niej skorzystać np. wtedy, kiedy klient nie chce zwrócić auta w terminie lub gdy system wysłał alert informujący o kradzieży pojazdu.

Jak odciąć rozrusznik? Wystarczy wcisnąć specjalny przycisk, dostępny w systemie IKOL i w aplikacji IKOL Tracker. Ze względów bezpieczeństwa usługa ta nie zatrzymuje auta podczas jazdy, ale uniemożliwia jego ponowne uruchomienie po postoju.

Uwaga –aby móc skorzystać z tej funkcji w sytuacji kradzieży, należy wyposażyć wcześniej pojazd w przełącznik odcięcia rozrusznika.

Podsumowując, IKOL SVR Sky stanowi połączenie lokalizatora i niezawodnego modułu radiowego. To sprawdzone narzędzie, które umożliwia zabezpieczenie Twoich pojazdów, zapewniając przy tym pełen pakiet usług dotyczących monitoringu GPS i powiadamiając Cię o każdym nietypowym zdarzeniu.