Recepty przez internet. Kiedy warto? Jak je uzyskać?

0
recepty przez internet

Niektóre leki w aptece można zakupić jedynie na receptę. Aby ją uzyskać, konieczne jest udanie się do lekarza. Teraz recepty można otrzymać również za pośrednictwem internetu. Kiedy warto z nich skorzystać? Jak można otrzymać receptę online?

Recepta na leki – jak ją uzyskać?

Do zakupienia leków na receptę konieczne jest uzyskanie recepty. Musi być ona wystawiona przez lekarza. Obecnie najczęściej ma ona postać e-recepty, czyli kodu, który otrzymuje się na swój adres e-mail czy w formie wiadomości SMS. Można także uzyskać go jako wydruk bezpośrednio w placówce medycznej.

Teraz receptę na leki można otrzymać bez wychodzenia z domu, na przykład przez teleporadę lub przez internet. Wielu pacjentów interesuje się dzisiaj możliwością otrzymania recepty online, ponieważ jest ona bardzo łatwa, szybka i wygodna.

Kiedy warto skorzystać z recepty online?

Recepty internetowe są obecnie wystawiane na różne leki. Najczęściej decydują się na nie osoby z chorobami przewlekłymi, kobiety, które potrzebują środków antykoncepcyjnych i tabletki „dzień po”. Za pośrednictwem internetu można jednak otrzymać receptę niemalże na każdy lek.

Wybór recepty przez internet jest zatem związany z wieloma korzyściami, ponieważ można wtedy uzyskać ją bez wychodzenia z domu, co też nie zawsze jest możliwe. Co więcej, wiele placówek oferujących recepty online może wystawić je 7 dni w tygodniu, dlatego jest to ratunek dla osób, które potrzebują recepty od ręki.

Recepta przez internet – jak ją uzyskać?

Otrzymanie recepty przez internet wymaga wcześniejszego wybrania odpowiedniej placówki. Taka możliwość dostępna jest w wybranych sieciach i punktach medycznych działających stacjonowanie, ale również w tych, które prowadzą swoją działalność wyłącznie w internecie.

Uzyskanie recepty może być poprzedzone konsultacją lekarską, jednak w niektórych placówkach wystarczy wypisanie specjalnego formularza, w którym odpowiada się na szczegółowe pytania o zdrowiu.

Następnie można otrzymać receptę online. Ma ona postać kodu, który podaje się w aptece, aby wykupić leki.

Uzyskanie recepty online – krok po kroku:

1. Zarejestruj się na stronie placówki medycznej.

2. Wybierz lek, jakiego potrzebujesz, albo lekarza, z którym chce się skonsultować.

3. Podaj niezbędne dane do uzyskania recepty, między innymi związane z historią choroby.

4. Weź udział w konsultacji lekarskiej, gdy jest to konieczne.

5. Odbierz receptę w postaci kodu.

Otrzymanie recepty przez internet związane jest z kosztem od około 50 do 100 złotych w zależności od wybranej placówki medycznej.