Siatki zgrzewane – kiedy warto się na nie zdecydować?

zgrzewcze siatki

Zgrzewanie siatki jest procesem produkcyjnym pozwalającym na wykonanie siatek zgrzewanych o różnych wariantach. Jakie zastosowanie mają takie właśnie siatki? Przyglądamy się bliżej ich rodzajom, zastosowaniu i zaletom.

Czym cechują się siatki zgrzewane?

Wyroby jak siatki zgrzewane – https://sitodrut.com.pl/siatki-zgrzewane/ powstają w różnych wariantach. Wyróżnia je ta sama metoda produkcji, czyli właśnie zgrzewanie.

Do ich wykonania stosuje się metalowy drut układany w odpowiedni wzór, zwykle prostopadle i równolegle do siebie, który następnie podawany jest zgrzewaniu w specjalnej maszynie. Powoduje to trwałe połączenie drutów, by powstała siatka.

Obecnie siatki zgrzewane są bardzo często używane i można kupić je w różnych wariantach, na przykład pod względem grubości drutu, wielkości i kształtu oczek, typu drutu, jego wykończenia oraz kolorystyki. Dodatkowo warto wskazać, że siatki tego rodzaju mogą być dekoracyjnie przetłaczane, dlatego też mogą mieć one jeszcze ciekawszy wygląd.

Gdzie stosuje się siatki zgrzewane?

Zgrzewane siatki są bardzo popularne jako materiały ogrodzeniowe i to główny obszar ich zastosowania. Mogą być one zastosowane do grodzenia wielu obszarów, na przykład posesji prywatnych, firmowych, użyteczności publicznej. Atutem takich siatek jest ich atrakcyjny wygląd, więc są one chętnie kupowane zamiast siatek plecionych.

Poza tym zastosowaniem siatki zgrzewane mogą być też używane w innych celach, na przykład przygotowuje się z nich balustrady do schodów, na podesty. W tym przypadku używane są one głównie w obiektach przemysłowych.

Następnym przeznaczeniem siatek zgrzewanych jest tworzenie z nich różnych rodzajów wygrodzenia, boksów, które mogą być umieszczone w obiektach i na zewnątrz nich, na przykład są one często używane w magazynach czy halach przemysłowych.

Warto też wykorzystać je wtedy, gdy wykonuje się klatki dla zwierząt, na przykład boksy dla psów. Są trwałe i estetycznie wyglądają.

Dodatkowo siatki te mogą bardzo dobrze sprawdzić się przy produkcji różnych typów koszów na wymiar.

Gdzie sprzedawane są siatki zgrzewane?

Sprzedaż siatek zgrzewanych przede wszystkim prowadzona jest przez ich producentów, dlatego też nie powinniśmy mieć dużych trudności ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

Teraz wielu producentów ma również własne strony internetowe, gdzie można łatwo i szybko sprawdzić ich asortyment wraz z dostępnymi wariantami siatek gotowych. Ponadto mogą oni też wykonać je dla klientów na zamówienie, więc mogą być one też dopasowane do konkretnego przeznaczenia.

Gotowe siatki można zamawiać online i tedy są one dostarczane bezpośrednio do klienta pod jego adres.