Snus – jak działa i gdzie można go zakupić?

nikotynowe woreczki

Termin jak snus odnosi się do rodzaju popularnej w krajach skandynawskich używki. Teraz również można kupić go niemalże na całym świecie, także za pomocą internetu. Zobacz, czym dokładnie jest snus, jak on działa i gdzie można go zamówić. Oto najważniejsze informacje!

Co kryje się pod terminem snus?

Snus jest rodzajem używki bazującej na tytoniu, która jest przeznaczona do stosowania w ustach. Forma snus jest zróżnicowana, ponieważ wyróżnia się dwa główne rodzaje tych wyrobów:

  1. Snus w formie suszu – jest on sprzedawany jako bardzo drobno zmielony tytoń, który jest lekko wilgotny.
  2. Snus w saszetkach – w tym przypadku susz zamknięty jest w praktycznych saszetkach, co ogranicza problemy z jego rozsypywaniem się i powoduje, że jest łatwiejszy w stosowaniu. Właśnie dlatego używany jest on obecnie najczęściej.

Jak działa snus?

Snus jest używką tytoniową, dlatego też zawiera on w składzie nikotynę. Działanie porównywane jest zatem do palenia papierosów.

Używka ta jest przeznaczona do umieszczenia jej w ustach. Należy odpowiednio ułożyć ją za górną wargą pomiędzy nią a dziąsłem. W tym miejscu dochodzi wtedy do wydzielania się nikotyny, która przenika przez śluzówkę i trafia do krwiobiegu.

Warto wskazać, że snus ze względu na obecność tytoniu jest również wyrobem, który może powodować pogorszenie zapachu z ust i posmaku w ustach. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się obecnie na używanie alternatyw dla snus, czyli saszetek nikotynowych. W porównaniu do snus mają one w składzie włókna roślinne nasączane nikotyną i preparatami o działaniu smakowym i zapachowym, dlatego są one również wygodniejsze w używaniu.

Dla kogo przeznaczony jest snus?

Używka tego typu może być używana jedynie przez osoby pełnoletnie ze względu na zawartość nikotyny. Z tego powodu powoduje ona również uzależnienie, dlatego też powinny pamiętać o tym, osoby, które po nią sięgają.

Wiele osób wykorzystuje snus zamiast papierosów, ponieważ stosowanie tego typu wyrobu jest dyskretniejsze i wielu sytuacjach wygodniejsze.

Gdzie sprzedawany jest snus?

Obecnie używki jak snus, a także wspomniane wcześniej saszetki nikotynowe można zakupić w wielu krajach. Są one dostępne również w Polsce.

W sklepach stacjonarnych snus oferowany jest głównie w kioskach oraz w trafikach, dlatego też raczej nie powinniśmy mieć większych trudności w znalezieniu odpowiednich produktów tego typu.

Gdy zamierza się kupić snus, warto także sprawdzić sklepy internetowe – snus buy. W sklepach online wybór takich produktów jest bardzo szeroki, dlatego też można łatwo dobrać je do swoich potrzeb. Zakupy są też bardzo wygodne.