Bagażniki dachowe na wynajem – gdzie można je wypożyczyć?

bagaznik dachowy

Wybierasz się w podróż rodzinną swoim samochodem? A może planujesz przeprowadzkę? W takich przypadkach dobrym wyborem może być wynajęcie bagażnika samochodowego na dach. Gdzie jest to możliwe? Jakie są ceny takich usług?

    1. Bagażnik samochodowy na dach – kiedy kupić, a kiedy wynająć?

Kierowcy, którzy chcieliby skorzystać z bagażników samochodowych, mogą obecnie wybrać jedną z dwóch opcji, a dokładnie wynająć bagażnik lub też zdecydować się na jego zakupienie.

Zakupienie bagażnika dachowego będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy wiemy, że będziemy korzystali z niego regularnie, więc warto mieć go zawsze pod ręką. Z kolei wynajem częściej wybierany jest przez te osoby, które nie wiedzą jeszcze, czy będą korzystać z takiego sprzętu, więc na razie chcą go przetestować. To też tańsza opcja, gdy nie planujemy zakupu.

Jakie bagażniki dachowe na auto można wynająć?

Do wyboru jest wiele typów bagażników dachowych, dlatego wtedy, gdy chcemy wynająć taki sprzęt, musimy uwzględnić jego zastosowanie.

Przede wszystkim na dachu samochodu musi znaleźć się bagażnik bazowy w formie belek, które umieszczane są wzdłuż pojazdu. Są one zwykle montowane do specjalnych uchwytów, ale sposób montażu zależny jest już od marki i modelu samochodu.

Dopiero na takim bagażniku można umieścić docelowy bagażnik samochodowy na dach, na przykład może być to bagażnik rowerowy, bagażnik na narty i snowboard czy box dachowy, czyli zamykany bagażnik na dach.

Warto też wskazać, że każdy samochód ma inne wymagania dotyczące stosowanych bagażników pod kątem ich wymiarów, a także ciężaru, więc podanie marki i modelu samochodu przy wynajmie jest bardzo ważne.

Gdzie wypożyczyć bagażnik na dach auta?

Wypożyczalnie bagażników samochodowych działają obecnie w większości dużych miast w Polsce. Adresy można łatwo znaleźć w internecie.

Jeśli chcesz zdecydować się na bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ są miastem, w którym można wynająć je praktycznie na każdy samochód. Działające w stolicy Górnego Śląska wypożyczalnie bagażników dachowych prezentują modele przeznaczone zarówno dla mniejszych, miejskich aut, jak i dla tych większych jak sedan czy kombi.

Jaka jest cena wypożyczenia bagażnika samochodowego?

Ceny zależne są głównie od tego, jaki typ bagażnika będzie potrzebny, a także od tego, na jak długo chcemy go wynająć.

Zwykle ceny rozpoczynają się od około 30-40 złotych, natomiast mogą one wynosić nawet ponad 100 złotych na jeden dzień wynajmu w przypadku kompletnego systemu bagażników dobrej marki.

Warto też wskazać, że producenci często stosują minimalną kwotę wynajmu, na przykład na poziomie 100 złotych.

Z aktualnymi cennikami i regulaminami wynajmu bagażników dachowych można zapoznać się także na stronach internetowych wypożyczalni.