Stretchowa folia niezastąpiona w przemyśle i życiu codziennym

Stretchowa folia niezastąpiona w przemyśle i życiu codziennym

Wynaleziona przez przypadek, ale już nie przypadkowo stosowana w przemyśle, jak i domostwach. Folia stretch ze względu na swoje właściwości znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także w warunkach domowych. Przede wszystkim służy do zabezpieczania ładunków na czas transportu czy podczas magazynowania, ale to dopiero początek możliwości. W tym niepozornym materiale, który niegdyś miał być wodoodpornym obrusem, tkwi duży potencjał.

Maszynowa folia stretch i jej zalety

Folia stretch jest bardzo wytrzymała, a do tego wydajna. W zależności od tego, czy wybierzemy folię stretch czy folię pre-strech, będziemy mogli liczyć na większą bądź mniejszą elastyczność. W obydwu wypadkach jednak materiał ten charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest wygodny w użytkowaniu, a przy tym nie można pominąć faktu, iż jest ekologiczny. Folia bowiem w 100% podlega recyklingowi, nie powstają zatem w nadmiarze szkodliwe odpady, które niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne.

Uniwersalizm to jedna z bardziej pożądanych cech zarówno w transporcie, jak i w domu. Folia stretch jest uniwersalna, ponieważ użytkuje się jej nie tylko w przemyśle transportowym, ale i w ogrodnictwie czy nawet kosmetyce. Świetnie sprawdza się podczas zabezpieczania mebli w domu, na czas remontu. Kolejno podczas przygotowania do przeprowadzki, kiedy to chcemy „skleić” ze sobą kilka elementów o różnych gabarytach i dowieźć je bezpiecznie do celu.

Zapewnia wysokie bezpieczeństwo, a do tego chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieniowania słonecznego. Co więcej, na rynku znajdujemy stretchową folię w różnych kolorach. Czarna idealnie nadaje się do opakowania produktów, które mają pozostać niewidoczne dla osób postronnych. Transparentna najczęściej służy do stabilizacji palet. Kolorowa zapewnia nie tylko dyskrecję, ale i może stanowić element marketingu.

Zastosowanie elastycznej folii

Transport, magazynowanie czy przechowywanie i zabezpieczanie rzeczy w domu, to główne możliwości zastosowania folii stretch, ale nie jedyne. Czarna, rozciągliwa folia nierzadko zastępuje standardowe folie ogrodowe. Wpływa na to fakt, że chroni przed czynnikami zewnętrznymi, a także pozwala utrzymać pożądaną temperaturę wewnątrz tuneli ogrodowych, które zostaną nią przykryte. W ten sposób daje szansę na efektywne uprawy i skrócenie ich czasu.

Stretchową folię można wykorzystać nawet podczas zabiegów kosmetycznych. Sprawdza się w pielęgnacji włosów, gdy kosmetyk nałożony na kosmyki wymaga zastosowania ręcznika, ale i dodatkowe owinięcie folią pozwala zapewnić skórze głowy ciepło, co potęguje efekty pielęgnacyjne. Podobnie folia stretch sprawdza się w zabiegu body wrappingu.

Mamy zatem do czynienia z produktem, który już teraz znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Kto wie, gdzie przyjdzie wykorzystywać właściwości folii stretch w niedługim czasie, skoro jej potencjał jest tak duży.